banner39

Gül'ün aday olduğunu 20 Nisan'da duyurduk

Dünya Bülteni sağlam kaynaklara dayanarak AK Parti adayının Abdullah Gül olduğunu, 'AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı: Abdullah Gül' başlığıyla manşetten vererek duyurdu.

Arşiv 24.04.2007, 13:14 24.04.2007, 14:49
Gül'ün aday olduğunu 20 Nisan'da duyurduk

 

Bilal Öylek / Dünya Bülteni

20 Nisan 2007 tarihinde TBMM Başkanı ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün bir araya gelmesinden sonra ajanslar "Gül moralsiz ayrıldı" başlığıyla heberleri servis yaparken Dünya Bülteni olarak ulaştığımız sağlam bilgileri, "AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı: Abdullah Gül" başlığıyla manşetten vererek duyurduk.

Haberi şu ifedelerle duyurmuştuk:

 "Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Meclis Başkanı Bülent Arınç biraraya geldi. Toplantıda Erdoğan, Gül ve Arınç'ın tek isim üzerinde anlaştıkları ve bu ismin de Abdullah Gül oolduğu ileri sürüldü. Böylece bu isim için parti içerisinde itiraz olmadığı da ifade edildi.Meclis kulislerinde sıkça konuşulan Meclis Başkanı Arınç'ın, önerilen isme itirazı olmadığı gelen bilgiler arasında. Arınç'ın, Başbakan Erdoğan'ın bu süreçte çok yıpratıldığını kaydederek milletvekillerinden kenetlenme istediği de gelen bilgiler arasında."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?