banner39

Günay: Türkiye'nin istikrara ihtiyacı var

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'nin demokrasiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Arşiv 19.05.2008, 23:39 19.05.2008, 23:39
Günay: Türkiye'nin istikrara ihtiyacı var

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Türkiye'nin istikrara, demokrasiye ihtiyacı var. İstikrar içinde kalkınıyoruz. Bunu herkes görüyor. Bunu herkes değerlendirecek, bunun kıymetini herkes bilecektir'' dedi.

Günay, KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ ile birlikte Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde, Müzeler Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ''50. Hizmet Yılı Ödülleri'' törenine katıldı.

Günay ve Şanlıdağ'ı, törene gelişlerinde Frig uygarlığı dönemindeki giysileri giymiş çocuklar karşıladı.

Törende konuşan Günay, özgürlük ve bağımsızlık yolunda atılan ilk adımın 89. yılı olduğunu belirterek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Müzeler Haftası'nın açılışını Çorum'da gerçekleştirdiklerini anımsatan Günay, müzeler konusunda yaptıkları çalışmalara değindi.

Törende yaşamlarını bu alana adamış ve 50. hizmet yıllarını doldurmuş bilim insanlarına ödül vermekten mutluluk duyduğunu dile getiren Günay, bu kişilere şükranlarını sunmak için töreni hazırladıklarını anlattı.

Günay ve Şanlıdağ daha sonra, hizmette 50. yılını dolduranlara onur ödüllerini verdiler.

''AKIL TATİLE Mİ ÇIKMIŞ?'

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Günay, bugün bir basın organında bir bakana atfen AK Parti'nin kapatılacağına ilişkin sözlerin yer aldığının hatırlatılması üzerine, ''Hiç bir bakan arkadaşımın böyle bir açıklama yaptığını sanmıyorum'' dedi.

Söz konusu haberde, ''partinin Temmuz ayında kapatılacağının söylendiğinin'' belirtilmesine karşılık da Günay, bu konularla meşgul olmadığını söyledi. Günay, ''Böyle bir beklentim de kaygım da yok. Akıl tatile mi çıkmış? Türkiye'de Temmuz'da akıl tatile mi çıkacakmış? Hiç bir bakan arkadaşımın böyle bir açıklama yaptığını sanmıyorum'' diye konuştu.

Kendi işiyle çok meşgul olduğunu, Anadolu'da gezdiğini ifade eden Günay, ''Halkın da böyle bir beklentisi yok. Türkiye'nin istikrara, demokrasiye ihtiyacı var. İstikrar içinde kalkınıyoruz. Bunu herkes görüyor. Bunu herkes değerlendirecek, bunun kıymetini herkes bilecektir'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?