banner15

Güneydoğuda Bir İlk

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk özel üniversitesi olan Zirve Üniversitesi, büyük ilgi odağı oldu.

Güneydoğuda Bir İlk

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk özel üniversitesi konumundaki Zirve Üniversitesi, şehrin yöneticileri tarafından takdir ediliyor. Üniversite kampüsünü gezen ziyaretçiler, üniversitenin bölgeye önemli katkı sağlayacağını söylüyor.

Kızılhisar bölgesinde yaptırılan üniversite hergün onlarca ziyaretçi ağırlıyor. Türkiye'nin dört bir yanından üniversite hakkında bilgi almayan gelen veli ve öğrenciler, üniversiteyi görmeden Gaziantep'ten ayrılmıyor. Üniversiteyi görmek için gelenlerden Gaziantep merkez Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Zirve Üniversitesi'nin eğitimde zirve olacağına inandığını söyledi.

Üniversitenin, Gaziantep'in tanıtımı adına önemli işler göreceğini anlatan Tahmazoğlu, "Bu güzel projeye imza atan herkese teşekkür ediyorum. Zirve Üniversitesi, şehrimize ve bölgemize önemli bir yatırım. Güneydoğu'nun ilk özel üniversitesi olması da ayrı bir güzellik. Üniversite için şehrimize gelen öğrenci ve veliler, şehrimizi tanıyor. Gaziantep'in her yönüyle farklı bir şehir olduğunu görüyor. Üniversitenin eğitim-öğretime başlamasıyla şehir ekonomisine de katkı sağlayacak. Eğitim adına yapılan bütün çalışmalara destek olmak gerektiğini düşünüyorum. Üniversitenin Gaziantep'i eğitimde de marka yapmasını temenni ediyorum" dedi.

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Adnan Kısa da üniversite hakkında bilgi verdi. Üniversiteye bu sene 660 öğrenci alacaklarını belirten Kısa, Zirve Üniversitesi'nde çalışacak öğretim görevlilerinin sanayiyi bilen insanlardan oluştuğunu vurguladı. "Öğrencilerimize de o yönde eğitim vereceğiz" diyen Kısa, öğrencileri, okurken hayata hazırlayacaklarını ifade etti.

Zirve Üniversitesi'nin, İngilizce hazırlık okulu konusunda ABD'nin Kuzey Teksas Üniversitesi ile anlaştığını belirten Kısa, "Kuzey Teksas Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Direktörü Eva Bowman, Gaziantep'e gelerek üniversitenin akademik ve fiziksel altyapısını yerinde inceledi. Dünya standartlarında ortak bilimsel faaliyetler yürütmek için anlaşma imzaladık. İngilizce Hazırlık Okulu'nda Amerikalı akademisyenler de yer alacak. Bu programı tamamlayan öğrenciler, İngilizceyi tüm yönleriyle öğrenerek üniversite yaşamlarına devam edecek. Ayrıca, öğrenimlerine ABD'de devam etmek isteyen öğrencilere, dil programını tamamlamaları halinde verilecek sertifika ile ABD'de dil sınavından muafiyet tanınacak." dedi. Kısa, gelecek yıldan itibaren bölüm sayısını artıcaklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: eğitim gazetesi

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2009, 06:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35