banner39

'Güneydoğu'yu yanlış tanıyormuşuz'

Güneydoğu'yu ziyaret eden KASİAD üyeleri, "Güneydoğu insanımız çok sıcak kanlı ve hamiyetperver" dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Güneydoğu'yu yanlış tanıyormuşuz'

İstanbul Küresel Atılım Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) üyeleri Güneydoğu gezisi kapsamında Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STO) Başkan Vekili Nedim Kuzu'yu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Armağan, bölgenin anlatıldığı gibi değil güzelliklerle dolu olduğunu kaydetti.

Bölgeyi güvenlik ve huzur içinde bulduklarını, sıcak ilgi karşısında mutlu olduklarını dile getiren Armağan, "Güneydoğu insanımız çok sıcak kanlı ve hamiyetperver. Biz hep yanlış ve farklı olumsuz bilgilerle bölgeyi tanıyorduk. Ama gelişimizle beraber bütün düşüncelerimiz değişti. Güzellikler içinde bir Siirt ve diğer illerimizi gördük. Bu ilk gelişimiz oldu ama devam edip sık sık geleceğiz." dedi.

Rıdvan Armağan ise "Medyanın yanlış ve olumsuz tanıtımından çok güzellikler gördük. Bölgeyi gelip görmek ve tanımak gerekiyor. Biz çok mutlu olduk" diye konuştu.

Siirt STO Başkanvekili Nedim Kuzu, ziyaretten memnuniyetini ifade ederek herkesi bölge ziyaretine davet etti.

Siirt'te eğitimin Türkiye standartlarında en iyiler arasında olduğunu kaydeden Kuzu, "Eğitim ve sağlıkta atılım yılı oldu. Bölgemizde güvenlik ve huzur mevcut. İnanç turizmi ve üniversitenin açılmasıyla Siirt'in makus talihi kırılacak. Tek sıkıntı ulaşımdır. O alanda da ciddi bir aşama kaydedildi. Yani İstanbul'da ne varsa Siit'te de vardır. Yeterki insanlar buralara gelsin, görsün ve ondan sonra karar versin" şeklinde konuştu.

Daha sonra KASİAD üyeleri STO binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

banner53
Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?