banner39

Günlük gazete başlıkları

Türkiye'nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerini size iletiyoruz.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Günlük gazete başlıkları


 
 
Gönlü zengin bir Türk yok mu?
İstanbul’da, önümüzdeki 17 Aralık günü tarihimiz bakımından son derece önemli bir obje, 140 milyar lira (140 bin YTL) başlangıç fiyatıyla açık arttırmaya çıkacak: Sultan Vahideddin’in, dolayısıyla da Osmanlı İmparatorluğu’nun son "mühr-i hümáyun"u, yani devlet mührü.

6 aylık maaş 12 villa olmuş
Acarkent’in sahibi İsmet Acar, eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin çalıştığı şirketten aldıkları arsa karşılığında kendisine 13 villa verdiklerini söyledi. Ekinci ise "6 ay çalışıp maaş almamıştım. Yüzde 11 hisseme karşılık 12 villa düştü. 2’sini kat karşılığı verdim, 3’ünü sattım. Halen 7 villam var" dedi.
 
 

Ülkemde sevilmek istiyorum
Hükümetten aldığı tebrikleri "duygulu" bulan Orhan Pamuk, "Devletin bana iyi gözle bakması hoşuma gider, ama benim için tek bir ilke vardır. Elimi vicdanıma koyarım, dilediğim gibi, inandığım gibi yalnızca kalbimden geçeni söylerim" diyor.
 
Baykal'dan ilginç çıkış
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, soldaki yanlışlardan birinin "dine bakış" olduğunu söyledi: "Öyle zannedili-yordu ki, solculuk dine uzak durmak, dudak bükmektir."

 

Ciğerimiz sökülüyor
Çevre Bakanı Pepe'nin Acarlar İnşaat'ı suçlaması orman talanını gündeme getirdi. Boğaziçi'nde tespit edilen binlerce kaçak yapıdan 20 yılda sadece 300'ü yıkıldı. Çevreciler: İnşaatçılar korundu. 
Acaristan Silahlı Kuvvetleri 
Acarlar'ın silahlı tehdidi devletin düşürüldüğü durumu ortaya koydu. İstanbul Orman Başmüdür Yardımcılığı'ndan ayrılıp Acarlar Holding'e genel müdür olan Ahmet Başer'in, başına silah dayanarak evinin tapusu ve 50 bin dolarlık senedi alındı.

 

İnatlaşma
İstanbul Bağcılar'ın AKP'li Belediye Başkanı tüm tartışmalara rağmen kadınlara özel parkı açtı. Parkın ziyaretçi defterine türbanlı bir kız "Örtülü kadınların aşığılandığı bir dönemde bizleri düşünüp böyle bir tesis açtığınız için çok teşekkür ederim" deiyr yazdı.Canım anam sen ağlama
Şırnak'ta iki gün önce şehit düşen Çavuş Zekeriya Kılıç'ın cenaze töreni dramatik görüntülere sahne oldu. Acılı aileyi teskin etmeye çalışırken, kendisi de gözyaşlarını engelleyemeyen kadın yüzbaşı sivil vatandaşlardan törene katılan askerlere kadar herkesin gözlerini yaşarttı.Paraları böyle saçtık
Dağların eteğine yapıldığı için yolcu uçaklarının inip kalkamadığı Antalya Gazipaşa Havaalanı için formül aranıyor. Yoksa o da “düğün salonu” olacak.
  
 
 
Papa önlemleri
16'ncı Benedictus'un ziyareti, gözleri Türkiye'ye çevirdi. Uluslararası istihbarat birimleri devrede.

  

Üniversiteye sınavsız geçiş için ilk adım; not sistemi değişti 
Üniversiteye girişte etkili olan liselerdeki not sistemi değişiyor. Bu yıldan itibaren 5'lik yerine 100'lük not sistemine geçildi. Yeni uygulamada öğrencinin lise 1'den lise 4'e kadar derslerden aldığı notlar karnede görülecek. Ayrıca öğretmenler, artık kanaat notu kullanamayacak.
 
 

Müdür, kraldan daha kralcı çıktı
Malatya'da Öğretmenler Günü töreninde, 'Paşa rahatsız oluyor' diye başörtülülerin salondan çıkarılması istendi. İşgüzar Şube Müdürü, 'başörtülüler dışarı' diye anons yaptırınca ortalık karıştı.
    


Deneme Bir.. İki… Üç 3-1
Sivas'ı 3-1 yenerek Süper Lig’de üst üste 3. kez kazanan Galatasaray, gözünü derbiye çevirdi. 


 
 
Kuvvetli bir alkış: 3-1
Çarşamba günü Bordeaux'ya mağlup olarak taraftarlarını kahreden ve Avrupa'ya havlu atan Galatasaray, dünkü maçın özellikle ilk yarısında muhteşem bir futbol ortaya koydu.Roche Türkiye üretiminden çekiliyor
İki yıl önce SSK'ya fahiş fiyattan ilaç sattığı gerekçesiyle üst düzey yöneticileri gözaltına alınan Roche İlaç, Türkiye'de üretimden çekiliyor. Gebze'deki tesisini Sandoz İlaç'a satan Roche, faaliyetini pazarlama alanında sürdürecek.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?