Gürsel Tekin 'Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum' demedi

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, CHP liderliğine aday olan 'Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum' demedi

Gürsel Tekin 'Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum' demedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin partisinin il başkanlığı toplantısı sonucu parti için yeni durumunu değerlendirdi. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Tekin, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıktan desteklemeyerek akıllara yeni aday sorusunu akıllara getirdi. İstanbul Başkanlığı için iyi bir ikili olan Tekin ve Kılıçdaroğlu'nun ayrı bir pozisyonda bulunmaları parti içi dengeleri sarsacağa benziyor.

CHP liderliğine aday olan 'Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum' demeyen Gürsel Tekin yarın kararını açıklayacağını bildirdi.

TOPLANTI SONUNDA KONUŞACAĞIM

Açıklamasının ardından makam odasına giderek Ankara'ya gitmek üzere hazırlanan Gürsel Tekin çıkışta karşısında yine basın mensuplarını buldu. Yapılan açıklamalarını yeterli bulmayan basın mensuplarının sorusuna Tekin: "Daha önce planladığımız ilçe başkanı arkadaşlarımızla toplantımız vardı. Toplantımız sonuçlandı bugün Ankara'ya gideceğiz bugün size herhangi bir açıklama yapmayacağım. Yarın il başkanları toplantısı var. Ondan sonra alınacak karardan sonra bende açıklama yapacağım. Hepinize teşekkür ediyorum"dedi.

ÖRGÜTÜM OY BİRLİĞİ İLE DESTEK VERDİ

Tekin, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz. Geçtiğimi hafta burada bir toplantı yapıldı.Bütün ilçe başkanları, gençlik kolları, kadın kolları geldiler?" sorusuna: "Örgütümün desteği her zaman yanımdaydı. Bugün yine oy birliği ile destek verdiler. Ben sayın Kılıçdaroğlu'na sadece hayırlı olsun dedim. Başka diyecek bir şey yok.İl başkanları toplantısından sonra ben İstanbul'daki kararı açıklayacağım" dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ SİNYAL ALMIŞ DEĞİLİM

Tekin,"Böyle bir adaylık bekliyormudunuz. Farklı il başkanlarıyla konuştuk. Trabzon, İzmir'de onlarla konuştuk,onlarda Kılıçdaroğlu'nu halk tabanından destek alan bir isim olduğunu ifade ettiler. Sizin bu konuda düşünceniz nedir. İstanbul'da yerel seçimlerde uzun bir süre birlikte oldunuz" sorusuna "Evet saygı duyarız. Benim Kemal beyle ne kadar yakın ilişkide olduğunu sizlerde iyi bilirsiniz. Sadece hayırlı olsun diyorum. Başka bir şey demiyorum" dedi. Tekin "Süreci hiç bilmiyorum. Sizler bende gibi televizyondan izledim. Ankara'ya gittikten sonra daha somut öğreneceğim. Kılıçdaroğlu ile ilgili bir sinyal almış değilim" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 16:46
banner53
YORUM EKLE

banner39