banner15

Güzel: Ak Parti yüzde yüz kapatılır

Hasan Celal Güzel, AK Parti'nin kesinlikle kapatılacağını öne sürdü.

Güzel: Ak Parti yüzde yüz kapatılır


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından düzenlenen, "AK Parti ve kapatılma davası" başlıklı toplantıya katılan eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel, AK Parti'nin yüzde 100 kapatılacağını söyledi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından düzenlenen, "AK Parti ve kapatılma davası" başlıklı toplantıya eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel katıldı. Güzel yaptığı konuşmada, AK Parti hakkında açılan davaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti'nin yüzde yüz kapatılacağını öne süren Güzel, "Bir defa şunu bilin: AK Parti yüzde yüz kapatılır yüzde doksan dokuz değil. Bunlar enayi mi? Kapatır gibi yapacak kapatmayacak. Sonra AK Parti oyunun üzerine yüzde 20 koyup gelecek" dedi.

Türkiye'nin buhranlı günlerden geçtiğine dikkat çeken Güzel, Türkiye'de gayri meşru güçlerin devleti ele geçirmeye çalıştığını ve böylelikle millete zorbalık yapıldığını savundu. AK Parti'nin kapatılma davasını da bu şekilde okumak gerektiğini söyleyen Güzel, "Bunu bir hukuki dava şeklinde mütalaa etmek çok büyük bir sapkınlıktır. Ne yazık ki siyasallaştırılmış yargı üzerinden bir dava açılmıştır. Esasında siyasetçiye daha önceki yıllarda da yapıldığı gibi haddi bildirilmek istenmiştir. Daha da önemlisi halka haddi bildirilmek istenmiştir" şeklinde konuştu.

Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi'ne de değinen Güzel, CHP despotizminin yıllardır devam ettiğini öne sürerek, Deniz Baykal için "ulusalcı şef" benzetmesinde bulundu. Güzel daha sonra sözlerine şöyle devam etti; "Sandıktan çıkamayan, halktan aslında şuur altında nefret eden bir despotizm. CHP'nin provokasyonuna maruz kalan TSK'nin içindeki darbeci unsurlar. Biz ordu milletiyiz, ordu bizim için peygamber ocağıdır. Ancak eğer vatan müdafaasındaysa kendi asli görevini yapıyorsa bu böyledir. Ancak halktan aldığı silahları halkın üstüne çeviriyorsa bir takım güçler, halkın üzerine tank yürütüyorsa artık meşrutiyetini kaybetmiş çeteden ibaret güçler haline gelmiştir. Onları yerden yere vurmak bizim hakkımız, hatta görevimizdir."

Türkiye'de darbe olması halinde ciddi bir ekonomik krizin de geleceğini söyleyen Güzel, Özal'ın ölümünden 2002 yılına gelinceye kadar geçen yılları kayıp yıllar olarak tanımladı.

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BİR DARBE İHTİMALİ VARDIR BUNUN İÇİN DE TANKIN ÜZERİNE ÇIKMAK GEREKİR. BEN TANKIN ÜZERİNE ÇIKACAĞIM"

Türkiye'nin gündeminde çok ciddi bir şekilde darbe tehlikesi olduğunu öne süren Güzel, Türkiye'nin globalleştiğini bu yüzden de "Darbe olmaz" diyenlerin yanıldığını savundu. Güzel, darbe olması halinde de tankların üzerine çıkmaya hazır olduğunu ifade etti. Türk halkının darbecilere kolay kolay teslim olmayacağına vurgu yapan Güzel, "Darbeciler bilsin ki, bu defa, Türk halkı kolay teslim olmayacaktır. 1960'daki halk şimdi yoktur. Herkes ayağını ona göre denk almalıdır. Türkiye'de bu saatten sonra darbe olması demek, Türkiye'nin bölünmesi demektir. Bunu herkes bilsin, onun için herkes aklını başına toplamalı ve hesabı ona göre yapılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın kapatılma ile ilgili olarak Eski Başbakan Necmettin Erbakan gibi davranmayacağını da sözlerine ekleyen Güzel, "Ben Erdoğan'ı tanıma fırsatı buldum. Erdoğan'ın Erbakan gibi yapacağını zannetmiyorum. Yapacaksa yuh olsun. Hiç zannetmiyorum teslim olacağını." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
günaydın
günaydın - 11 yıl Önce

zaten kapatma başvurusu yapıldığında kapatılmıştı.

kesinlikle
kesinlikle - 11 yıl Önce

bu ülkede ne adalet ne hukuk ne insan hakları ne uygarlık hiç bir şey yok. milletin oy verip seçtiği partiyi siyasilerden emir alanlar kapatıyor. anayasa mahkemesine ve cumhuriyet savcılarına asla güvenmiyorum. AKP ZATEN KAPATILDI KABUL EDİYORUM. DÜŞÜNÜN MİLLET ANAYASA MAHKEMESİNE BİLE GÜVENMİYOR. MAHKEMELER BENİM VERDİĞİM OYU HANGİ HAKLA HANGİ HUKUKLA YOK SAYIYOR.

Yuksel
Yuksel - 11 yıl Önce

"hakimiyet kayitsiz sartsiz milletindir" mi?
uniformalilarin mi? yoksa turkiyede ataturkcu gecinen aydin gecinen bir avuc islam dusmani avam tabakasinin elinde mi?
bu sefer yagma yok cunku baska Turkiye yok.

taspinarmk
taspinarmk - 11 yıl Önce

Turkiyedeki derin devletin bu son çirpinisi,Guzel beyin dedigine katiliyorumartik Turk halki 1960 degil 2008 lerin halki. ben kendi coguma benim yasamis oldugum zamanini sartini kabul ettiremiyorumki bunlar.....
Arti ya tek turkiye olacak yada iki turkiye iki turkiye olmuyacagina gore tek olacak derin devleti ise kazilip sokulecek CIA mossad dan yardimlarini alsada artik halk bilincli ne kadarda zavali olsa.

Muhsin Candan
Muhsin Candan - 11 yıl Önce

Gecenlerde birisi "Isterse 99% ile gelsinler...." diyordu. Ne demek istemisdi?

banner39

banner36

banner37

banner35