banner39

Haber kriteri gerçek oldu: Adam köpeği ısırdı!

Gazetecilik'in uluslararası haber değerlendirme kriterindeki "Köpeğin adamı değil, adamın köpeği ısırması haberdir" kuralı, Kanada'da gerçek oldu.

Arşiv 29.09.2009, 09:35 29.09.2009, 09:35
Haber kriteri gerçek oldu: Adam köpeği ısırdı!

Kanada'nın Saskatchewan eyaletine bağlı Saskatoon kenti sakinlerinden Jonathon Schacher, komşusunun köpeği ile kavgaya tutuşan pitbull terrier cinsi köpeğine sözünü dinletemeyince burnundan ısırdı.

Saskatoon'da günün adamı haline gelen Jonathon Schacher, olayı şöyle anlattı:

"Evimin arka bahçesi, hayvanın çıkamayacağı kadar yüksek çitle çevrili. Köpeğimi zaman zaman hem gezmesi hem de bazı komutları öğrenmesi için oraya salıveriyorum.

O gün de köpeğim arka bahçede idi. Birden dışarıdan çığlık ve bağrışma sesleri duydum. Pencereden baktığımda, komşumun köpeği ile benimki birbirine girmişlerdi.

Koşup ayırmaya çalıştım olmadı. Verdiğim hiçbir komutu yerine getirmedi. Komşunun köpeğinin burnunu yakalamıştı ve bırakmıyordu. Ben de son çare olarak onun burnundan ısırdım. Canı yanmış olmalı ki, diğer köpeği bıraktı."

Jonathon Schacher, "Ben onu ısırdıktan sonra inanılmaz şekilde biranda sakinleşti ve gelip yanıma oturdu" dediği köpeğinin, adeta özür dilercesine kendisinin yüzünü yaladığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Cnnturk

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?