banner15

Haber olma sayısında CHP önde

Medya Takip Merkezinin verilerine göre Cumhurbaşkanlığı tartışmalarını körükleyen CHP ilk kez haber olma sayısında AK Partiyi geçti.

Haber olma sayısında CHP önde

Her ayın tartışmasız medyaya en çok konu olan siyasi partisi AKP, 2006’nın son ayında, yerini ana muhalefet partisi CHP’ye bıraktı. Siyaset basınının yakın takibe aldığı CHP, iktidar partisini geride bırakarak medyanın merceğine yerleşti ve ay içinde toplam 12 bin 880 habere konu oldu. MTM Medya Takip Merkezi, uzun bir aradan sonra ilk kez haber sayısında AKP’yi geride bırakan CHP’yi inceledi. İşte sonuçlar…

Başbakanın Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması halinde mecliste oylamaya katılmama kararı alan CHP, yaptığı her açıklamayla siyaset basınının gündemine oturdu ve ay boyunca en çok haber olan siyasi parti oldu. Birinci sırayı çok uzun zamandır hiçbir partiye kaptırmayan AKP ise Aralık ayının en çok bahsi geçen ikinci partisi oldu.

1600’ü aşkın gazete-dergi, TV kanalı ve internet haber sitesinin tek tek incelenmesi sonucu hazırlanan medya araştırmasına göre, ay boyunca toplam 12 bin 880 habere konu olan CHP, ekranlarda yaklaşık 140 saat yer alarak, uzun zaman sonra medyadaki haber sayısında öne geçmiş oldu. AKP ise ay toplamında 11 bin 962 habere konu olurken, 115 saat süreyle ekranlarda kaldı.

498 köşe yazarı, 1.185 kez CHP’yi köşesine konuk etti…

Aralık ayının medyaya en çok konu olan siyası partisi CHP, köşe yazarlarının da gündeminden düşmedi.

MTM’ nin araştırmasına göre, ay boyunca 498 köşe yazarı, ana muhalefet partisine 1.185 kez yer verdi. CHP’yi köşesine en fazla taşıyan yazarlar ise sırasıyla; Yalçın Bayer, Murat Yetkin, Taylan Sorgun, Hasan Karakaya, Hüseyin Üzmez ve Şakir Süter oldular.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35