banner39

Habertürk'ün bugünkü manşeti de yalan çıktı-FOTO

Habertürk'ün dün attığı 'sınavsız üniversiteler' haberinden sonra bugünkü "TRT'den TSK'ya rest" haberi de yalan çıktı.

Arşiv 16.03.2010, 16:09 17.03.2010, 14:20
Habertürk'ün bugünkü manşeti de yalan çıktı-FOTO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Habertürk iki gündür devletin en önemli kurumlarından ikisi hakkında üst üste asılsız haberleri manşetten veriyor. Dün YÖK hakkında yapılan asılsız haberden sonra bugün de TRT hakkında asılsız bir habere imza atıldı. üstelik her iki haber de manşetten verildi.

TRT Genel Müdürlüğü, Habertürk'te yayınlanan "TRT'den TSK'ya rest" başlıklı haberi yalanladı.

h1.20100316160919.jpg

TRT'den yapılan kamuoyu açıklaması şöyle: "Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Sn.Aslan Güner'in daveti üzerine Sn. İbrahim Şahin Küresel Terörizm ve Uluslar arası İşbirliği konulu sempozyuma konuk olarak katılmıştır. Bu organizasyon esnasında; Habertürk Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya; Sn. İbrahim Şahin'in yanına gelerek sohbet etmek istemiş ve birkaç saniye içinde sorularını sormuştur.

Sn. İbrahim Şahin, Muharrem Sarıkaya'ya "medya yanılıyor biz de yanılabiliriz. Artık hızlı habercilik yapıyoruz. Biz bomba yüklü kamyon haberinde TSK'ya halel getirici bir ifade kullanmadık; kullanamayız. Bomba yüklü kamyonun TSK'ya ait olduğu açıklanınca haberlerimiz sona erdirilmiştir. Biz büyük yanlışlık yaparsak istifa etmeyi biliriz; peki siz kendi yaptığınız yanlışlıklar karşısında hangi erdemli hareketi yapıyorsunuz?"anlamındaki sözleri sarfetmiştir. TRT Genel Müdürü Sn. İbrahim Şahin'in Türk Silahlı Kuvvetleriyle ilgili en küçük bir cümle ile bile olsa yorum yapması asla mümkün değildir. Kaldı ki, manşette "rest" gibi ağır bir itham; Muharrem Sarıkaya'nın yalanıdır.

Bir takım çevreler ısrarla TRT ve Sn. İbrahim Şahin'in TSK'ya yönelik haber yaptığını iddia etmektedirler. Bu çevreler, TRT yayınlarını iyi takip ederlerse, 42 yıllık TRT tarihinde; en önemli "asker, ordu, şehit, ulusal devrimler ve Atatürkçülük" haberlerinin yapıldığını göreceklerdir. Sistematik biçimde TRT ile TSK'yı karşı karşıya getirmek isteyenlerin yakın zamana kadar bizzat TSK düşmanı olmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. TSK ve TRT; kara propagandalarla ilişkilerini yıpratmayacak kadar köklü geleneklere sahiptirler. TRT yöneticilerinin özgeçmişlerini ve fikirlerini inceleyenler; bu yönetimin TSK'ya karşı; hiçbir şekilde en küçük bir yorum yapmacağını anlayacaktır. Zihni karanlıklarını, TRT ve TRT yönetimi üzerinden aktarıp; Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratmak isteyenler; karşılarında yine TRT yayınlarını bulacaklardır."

DÜNKÜ MANŞET DE YALAN ÇIKMIŞTI


Habertürk'ün dün kullandığı "Sınavsız Üniversite" haberi de YÖK tarafından yalanlandı. Dün Habertürk'te yer alan manşet haberinde "Liseyi Kıbrıs dışında bir yabancı ülkede okuyan Türk ve KKTC'liler, Türkiye'de istediği üniversitenin istediği bölümüne sınavsız girebilecek." deniliyordu. Ancak YÖK daha sonra yaptığı açıklamada böyle bir şeyin söz konusu olmadığını bildirmişti.

h2.20100316160927.jpg 

Yorumlar (1)
osman 13 yıl önce
biri canli digeride kagit! biri baykal öbürüde bu gazete! ne beklenir bunlarin ikisinden, allah akil fikir versinde, milleti avutmaktan belki utanirlar! tamin etmiyorum ama bir dilek!
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?