banner39

Hacca Gidecek Sağlık Personeli aranıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, Hacda görev yapmak isteyen sağlık personeli arıyor.

Arşiv 15.06.2010, 20:49 15.06.2010, 22:44
Hacca Gidecek Sağlık Personeli aranıyor


Hacda görev yapmak isteyen sağlık personeli, 14-30 Haziran tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığına başvurabilecek.

Resmi bir sağlık kurumunda, özeller dâhil üniversite hastanelerinde veya Sağlık Bakanlığından ruhsatlandırılmış özel sağlık kuruluşlarında branşı ile ilgili görevlerde fiilen çalışan uzman doktorlar, 1 Temmuz 2010 itibariyle resmi bir sağlık kurumunda, özeller dahil üniversite hastanelerinde, kurum tabipliklerinde ve Sağlık Bakanlığından ruhsatlandırılmış özel sağlık kuruluşlarında en az 3 yıldır fiilen çalışan pratisyen doktorlar ile resmi bir sağlık kurumunda 1 Temmuz 2010 itibariyle en az 5 yıldır çalışan diş hekimi ve eczacılar başvuruda bulunabilecek.

Ebe, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, laboratuvar, tıbbi cihaz tamir, röntgen, anestezi, ameliyathane ve diş teknisyenleri, eczacı kalfası, hastanelerde servis hizmetlerinde fiilen hasta bakıcı olarak görev yapan hizmetli personel ile sterilizasyon hizmetlerinde çalışanlarda ise yataklı tedavi hizmeti veren resmi bir sağlık kurumunda veya 112 Acil'de, 1 Temmuz 2010 tarihi itibariyle talepte bulundukları görev unvanında en az 5 yıldır fiilen çalışıyor olmak şartı aranacak.

Pratisyen doktor, diş hekimi ve eczacılardan 1960 ve daha sonraki yıllarda, ebe, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, laboratuvar, tıbbi cihaz tamir, röntgen, anestezi, ameliyathane ve diş teknisyenleri, eczacı kalfası, hasta bakıcılarda ise 1970 ve daha sonraki yıllarda doğanlar başvurabilecek.

Diyanet; başhekim, başhekim yardımcıları, başhemşire ve başhemşire yardımcıları hariç sağlık ekibinde, 20 dahiliye, 14 göğüs hastalıkları, 5 kardiyoloji, 3 anestezi, 6 acil, 6 genel cerrahi, 6 ortopedi, 6 nöroloji, 3 psikiyatri, 3 üroloji, 2 cildiye, 4 göz, 6 kulak burun boğaz, 4 kadın doğum, 9 intaniye, 4 radyoloji uzmanı ile 6 aile, 5 diş hekimi, 106 pratisyen uzman olmak üzere toplam 218 doktor, 120 ebe veya hemşire, 47 sağlık memuru, 74 hasta bakıcı, 11 laboratuvar teknisyeni, 15 acil tıp teknisyeni, 8 eczacı, 10 eczacı kalfası, 6 tıbbi cihaz teknisyeni, 7 anestezi teknisyeni, 11 röntgen teknisyeni, 4 diş teknisyeni ve 3 sterilizasyon teknisyeni görevlendirmeyi planlıyor.

Başvuruda bulunmak isteyen sağlık personeli, ''http://hac.diyanet.gov.tr'' internet adresindeki formu dolduracak, alınacak çıktıya fotoğraf yapıştırarak, kurum yetkilisine onaylatacak.

Hekimler, diş hekimleri ve eczacılar sınava tabi tutulmayacak. Sınava girecek sağlık personeli, 15 TL'lik sınav ücretini internet adresinde belirtilen banka hesaplarına yatıracak. Form ve banka dekontu, elden veya posta yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanlığı'na gönderilecek.

Şartlarına uygun olarak başvuranlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bölge merkezi olarak belirlenecek yer ve tarihlerde test sınavına tabi tutulacak. Test sınavı sonucundaki puan sıralamasına göre ihtiyacın yüzde 50'sı kadar fazla personel ile hekim, diş hekimi ve eczacı mülakata alınacak.

Görevlendirmeler, test sınavına katılan personelin aldıkları puanların ortalaması, hekim, diş hekimi ve eczacıların ise mülakatta aldıkları puanlar dikkate alınarak sırayla yapılacak.

Kaynak: Ajanslar
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?