banner15

Hackerların 'Başbakanlık' savaşı

Başbakanın sitesini çökerten hackerler ile Erdoğan'ı seven hackerlar arasında sanal savaş.

Hackerların 'Başbakanlık' savaşı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programlarının yayımlandığı siteni hackerlar tarafından çökertilmesi üzerine sanal alemde ilginç bir kapışma başladı. Erdoğan'ı seven hackerlar, Başbakanlık'ı çökerten hackerlara saldırdı.

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesini çökerten hacker'a "sanal savaşçılar" isimli grup cevap verdi.

"thekaran" isimli hacker Başbakanlık sitesine "Sayın Başbakan mademki sesimizi duymuyorsun biz de böyle duyururuz" diye mesaj bırakmıştı."thekaran" isimli hacker'ın sitesine müdahale eden 'sanal savaşçılar', "Devlet sitelerine zarar verdiğin için sistemine el konulmuştur" mesajıyla cevaplarını sanal olarak verdiler.

Sanal savaşçılar yaptıkları müdahaleyle "thekaran"ın sitesi açıldığı anda 81 ilin isminin sırayla belirerek Türk bayrağındaki ay ve yıldızı oluşturmasını sağladı. Daha sonra ay ve yıldızın etrafında Türkiye haritası çiziliyor.

Sanal savaşçılar imza olarak R.T.E'yi (Recep Tayyip Erdoğan) kullandılar. Sitenin üst bölümünde de Türkiye sevdalıları başlığı altından idam edilen eski başbakan Adnan Menderes, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nda övgüyle söz eden bir metin kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2008, 19:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35