Hackerların yeni hedefi Apple iPad

Hackerler, yeni hedefi olarak Amerika'da satışa sunulan Apple iPad'u belirledi.

Hackerların yeni hedefi Apple iPad


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Güvenlik uzmanları  çıktığı gün  300 bin adet  satılaran taşınabilir bilgisayar ve akıllı telefon arası çok fonksiyonlu Apple iPad kullanıcılarını hackerlera karşı uyardı.

Yapılan açıklamada hackerların  sahte iTunes içeren virüslü spam mesajları göndererek iPad kullanıcılarını bu tuzağa düşürdüklerini belirterek maillerine gelen iTunes mesajlarını tıklamamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

 

iPad kullanıcıların mesaj kutusuna düşen virüslü iTunes güncelleme bilgisi tıklandığında virüs bilgisayara yayılarak kişinin şifre, e-mail hesaplarını ve kişisel bilgilerini çalıyor.

 

Apple tarafından yapılan açıklamada iTunes güncellemelerinin Apple'in kendi web siteleri üzerinden yapılması gerektiği hatırlatıldı.

 

YOK SATTI, HİSSELERİ YÜKSELDİ

Apple iPhone 'un piyasaya sürüldüğü ilk 3 ayda 1.2 milyondan fazla satış yapmıştı.  Apple iPad'ın ise iPhone'dan daha fazla satış yapması bekleniyor.

 

Teknoloji meraklılarının  iPad'in satışa çıktığı ilk gün mağaza önlerinde geceden kuyruğa girmeleri ve mağaza önlerinde izdiham yaratmaları talebin artacağı yönündeki öngörüleri yükseltti ve Apple'ın borsadaki hisse senetlerinin değerini arttırdı.

 

Apple'ın bu yılki gelirinin 11.45 milyar dolardan 12.26 milyar dolara çıkması bekleniyor. iPad'in tahmini  satışları ise  şimdiden ilk 3 ay için 650.000'den 1.08 milyon adete çıktı. Ancak bu rakamlardan  daha fazlasını tahmin edenlerin sayısı da oldukça yüksek.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 09:26
banner53
YORUM EKLE

banner39