banner15

Haddam 'Sürgünde Hükümet' Kuruyor

Almanya'da yayımlanan Der Spiegel dergisine açıklamalarda bulunan Haddam, ''sürgünde hükümet'' kurma çalışmalarına başladığını açıkladı. Haddam, ''Kuracağı hükümetin kapılarının hem laik Baas Partisi üyelerine, hem de İslamcılara açık olacağını; te

Haddam 'Sürgünde Hükümet' Kuruyor


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Esad ailesine ''çete'' yakıştırmasında bulunan ve Suriye'nin bu aile tarafından yönetildiğini söyleyen Haddam, bugünkü Devlet Başkanı Beşşar Esad yönetimiyle ilgili olarak, ''Esad'ın düşüşü başladı. Esad rejiminin ömrünün bu yılın sonuna kadar süreceğine inanmıyorum'' dedi. Geçen Haziran ayından buyana Paris'te yaşayan Haddam, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesi emrini Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın verdiği iddiasını yineledi. ''Onun suikast emrini verdiğinden eminim'' diyen Haddam, ''Esad'ın tez canlı bir karaktere sahip olduğunu ve sinirlerinin hemen bozulduğunu'' söyledi. Haddam, ''Esad tecrübesizliğiyle Suriye'yi tarihinin en ağır krizine soktu'' diye konuştu.

Suriye'de vatan hainliği ve yolsuzlukla suçlanan eski cumhurbaşkanı Yardımcısı Abdülhalim Haddam, geçen hafta bir Arap gazetesine yaptığı açıklamada, 'Suriye halkının mevcut rejimi devirmesi için uygun ortamın yaratılması'' amacıyla, muhalefet partilerini bir araya getirmek istediğini bildirmişti.

Suriye'deki rejimde reform olamayacağını, rejimden zorla kurtulmaktan başka çare olmadığını savunan Haddam, askeri darbeden yana olmadığını vurgularken, Cumhurbaşkanı Esad'ın devrilmesi için muhalefeti harekete geçirmek istediğini kaydediyordu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48