banner15

Hahamlardan Ahmedinejad'a ilgi

İran'da başlayan Holocaust Konferansı sürüyor. Yahudi hahamlar Ahmedinejad'a destek verdi.

Hahamlardan Ahmedinejad'a ilgi

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

İran Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Siyaset Merkezince Holocaust (Yahudi soykırımı)’ı tartışmak için bir araya gelen 37 ülkeden 67 bilim adamının tartışmaları sürüyor. İsrail’in günlük gazetesi Haaretz’in bildirdiğine göre, buluşmaya ev sahipliği yapan İran, ilmi müzakerelerin sonuçlarının uygun olduğuna işaret etti.

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan İran Dışişleri Bakanı Manouchehr Müttaki, toplantının amacının Nazi Katliamını doğrulamak ya da yalanlamak olmadığını söyledi. Nazi katliamının Batı’da özgürce konuşulup tartışılamadığına dikkat çeken Müttaki, toplantının bunun için bir fırsat olduğunu da sözlerine ekledi. Genel bir kabule göre Nazi katliamında 6 milyon Yahudi öldürüldü.

 

 

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad ise katliamın bilançosu hakkında öldürülen Yahudilerin sayısının bir “söylenti” olup olmadığını konuşmasında sık sık sorguladı. Bazı tarihçiler ve entelektüeller de bu sorgulamaya katıldı. Konferansta özellikle hahamların İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’a büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi.  

 

Batı ülkelerinden Avusturya, Belçika, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Letonya, Polonya, Slovakya ve İsviçre’de Nazi katliamını yalanlamak bir suç nedeni.

 

Toplantıda konuşma yapan İngiliz tarihçi David İrving, iddiasını geri çekmesine rağmen Nazi katliamını yalandığı için 3 yıl hapis cezası gördüğünü söyledi.

 

Faurisson: Holoucast efsanesi sona ermek üzeredir

 

Fransa Sourborne üniversitesi öğretim görevlilerinden Robert Faurisson bir efsane gibi kurulan Holoucast’ın sona ermek üzere olduğunu söyledi. Holoucast konferansında konuşan Faurisson, Hitlerin gaz odalarında Yahudileri öldürmesinin bir yalan olduğunu ve bundan sadece Siyonistlerin çıkar sağladığını belirtti.

 

Bu yalan efsanelerin gerçek mağdurlarının Filistin halkı olduğuna dikkat çeken Faurisson, bu olayla ilgili belge varsa ortaya koyulmasını varsa kendisinin Nazi gaz odalarına götürmelerini isteyerek, insanların yakıldığı kürelerin yalan ve konuyla ilgili bütün belgelerin sahte olduğunu vurguladı.

 

Cinayet ve şiddeti kınayan Faurisson, önemli suçlamalara maruz kalan birine mutlaka belgelerini vermek gerektiğini ama kendisinin Hloucast olayında sadece sahte belgelerden başka bir şey görmediğini belirtti.

 

Haham Cohen: İsrail Ortadoğu’da dökülen bütün kanların sorumlusudur

 

 

Amerikalı Haham Arnold Cohen İsrail’in Ortadoğu’da dökülen bütün kanların ve yapılan cinayetlerin sorumlusu olduğunu söyledi. Cohen burada yaptığı açıklamasında, Holoucast’ın Siyonist İsrail cinayetleri için bahane olamayacağını belirtti.

 

Holoucast ve Siyonist kelimesinin yan yana anılmasını doğru bulmayan Haham Cohen, Siyonistlerin Holoucast’ı kullanarak meşru olmayan felsefeleriyle hedeflerine ulaşmaya çalıştıklarını vurguladı.

 

Cohen Yahudilerin yüksek ahlaka sahip olduklarını ama yaptıkları hataların sonucu sürgün hayatı yaşadıklarını hatırlatarak, Siyonistlerin Filistin halkının varoluş haklarını hiçe sayarak burada bir devlet kurmaya çalıştıklarını ve hayattan mahrum bıraktıklarını vurguladı.

 

Photo

 

Siyonistlerin felsefesinin doğru olmadığına değinen Haham Cohen, Holoucast’ın yaşanmadığını kimsenin söyleyemeyeceğini ama Siyonistlerin kendi isteklerini Filistin halkına zorla kabul ettirmeye çalıştıklarını ve ırk esasında bir devlet kurmaya çalıştıklarını belirtti.

 

 

Photo

 

Anti-Zionism Rabbi Ahron Cohen, from England, arrives to attend a meeting with Iranian President Mahmoud Ahmadinejad, unseen, in Tehran, Iran, Tuesday, Dec.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48