banner39

Hamas: El Fetih bize karşı CIA ile çalıştı

Hamas yetkilileri, El Fetih üyelerinin CIA ile işbirliği yaparak Hamaslı yetkilileri izlediğine dair ellerinde kanıt olduğunu bildirdi.

Arşiv 24.08.2007, 17:35 24.08.2007, 17:49
Hamas: El Fetih bize karşı CIA ile çalıştı

Hamas, Gazze’de eski güvenlik güçleri yetkililerinin Hamas’ın yöneticileri ve askeri kanat komutanlarına karşı yabancı istihbarat servisleriyle birlikte ortak suikast düzenleme planlarını ortaya çıkardı.

Hamas’ın Parlamentodaki temsilcisi Islah ve Değişim Grubu Başkanı ve İçişleri eski Bakanı Said Sıyam yaptığı açıklamada, Gazze’den Hamas tarafından çıkartılmadan önce Önleyici Güvenlik güçleriyle Filistin İstihbarat Servisi’nin, direniş güçlerinin eğitim ve silahlanmasını gözetleyerek yabancı istihbarat birimlerine bu bilgileri aktardığını, suikast girişimlerinin bu bilgilere dayanılarak gerçekleştirildiğini söyledi.

Said Sıyam ellerindeki belgede, Şehit Abdülaziz er-Rantisi’nin, Adnan el-Gül’ün, Muhammed ed-Dayf’ın ve içinde Şeyh Ahmet Yasin’in bulunduğu Hamas bürosunun söz konusu birimlerce gözetlendiği bilgisinin bulunduğunu bildirdi.

Sıyam ayrıca ellerindeki belgelerin Mahmut Abbas’a bağlı Filistin istihbaratının 1997’den beri FBI ve CIA ile irtibatlı olduğunu kanıtladığını kaydetti.

Islah ve Değişim Grubu Başkanı, ayrıca ellerinde Filistin istihbarat birimine ait, içlerinde Filistinli milletvekili, üst düzey yönetici ve önde gelen şahsiyetlere karşı şantaj olarak kullanılmak üzere cinsel içerikli kasetlerinin bulunduğunu söyledi.

Dün Gazze’de düzenlediği basın toplantısında Sıyam, yabancı güçlerle işbirliği içerisinde bulunan Filistin istihbarat biriminin çeşitli Arap ve İslam ülkelerinde bu ülkelerin çıkarları aleyhine faaliyetlerinin de bu belgelerde bulunduğunu belirtti.

 

Kaynak: MEHRNEWS

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?