banner39

Hamas Gazze'de iki 'İsrail ajanını' idam etti

İsraille işbirliği yapmakla suçlanan ve mahkemede idama mahkum edilen iki Filistinli kurşuna dizildi

Arşiv 15.04.2010, 13:48 15.04.2010, 13:48
Hamas Gazze'de iki 'İsrail ajanını' idam ettiDünya Bülteni/Haber Merkezi

Gazze'deki Hamas yönetimi, iki Filistinli'yi İsrail ile işbirliği yaptıkları gerekçesiyle idam etti.

Hamas yanlısı bir internet sitesi, Gazze'deki askeri mahkemenin, İsrail ile işbirliği yapmaktan suçlu bulduğu, adları Muhammed İsmail ile Nasır Ebu Freh olarak açıklanan iki Filistinlinin idam edildiğini duyurdu.

Ajan olmakla suçlanan kişilerin kurşuna dizildiği, cesetlerin gece Gazze'deki Şifa hastanesinin morguna götürüldüğü belirtildi.

Filistin hukuk sistemine göre idam cezalarının geçerlilik kazanması için Filistin devlet başkanının onayı gerekiyor. Ancak Hamas örgütü, Filistin lideri Mahmud Abbas'ın devlet başkanlığını tanımıyor.

Hamas Gazze'de iktidara geldiği 2007 yılından bu yana ilk kez idam cezası infaz etti. Filistin topraklarında çok sayıda İsrail ajanı bulunduğu bilinirken, Uluslararası Af Örgütü, Hamas yönetimindeki askeri mahkemenin yargılama usüllerinin uluslararası hukuk standartlarını karşılamadığını, Hamas'ın idam cezalarını infaz etmemesi gerektiğini savunmuştu.


 

Yorumlar (1)
çok önemli 13 yıl önce
filistin, ürdün, mısır, arabistan, hamas, islami cihad, el fetih ve diğerleri istihbaratlarını güçlendirmeli. mossadın her adımından haberdar olmalılar. hamas islami cihad ve el fetih yenilmez silahlara sahip olmalı. halkını toprağını ve önemli insanlarını korumalıdır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?