banner15

Hamas Hükümeti'nden kınama

Filistin Hamas Hükümeti, Ortadoğu arabulucuları dörtlüsünü, Filistin halkını cezalandırdıkları için kınadığını açıkladı.

Hamas Hükümeti'nden kınama
Hamas örgütünün kontrolündeki Filistin hükümeti, Ortadoğu arabulucuları dörtlüsünü, “Washington'un sözcülüğünü yapmak ve Filistin halkını cezalandırmakla” suçlayarak, kınadı.

Filistin Dışişleri Bakanlığından konuya ilişkin yayınlanan yazılı açıklamada, “Bu tavır, bölgeye güvenlik, barış ve esenlik gelmesine değil,Filistin halkının çektiği acıyı artırmaya katkı sağlıyor” ifadeleri kullanıldı.

Arabulucular dörtülüsü olarak adlandırılan, AB, Rusya, BM ve ABD'den oluşan grup, Washington'da yapılan toplantıda, Filistinliler arasında meydana gelen şiddet olaylarından duyulan kaygıyı dile getirerek, İsrail-Filistin barış görüşmelerinin, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas aracılığıyla yapılmaya çalışılması yönünde ABD tarafından yapılan baskıya destek vermişti.

Grup ayrıca Hamas yönetimindeki Filistin hükümetine, şiddeti kınamaması, İsrail tanımaması ve barış anlaşmalarına saygı göstermemesi durumunda bir yıldan beri devam eden uluslararası yardım ambargosunu sürdürüleceği konusunda da uyarıda bulunmuştu
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35