banner39

Hamas, İçişleri Bakanı Siyam'ın öldüğünü doğruladı

İsrail saldırısında Filistinli grubun önde gelen liderlerinden, İçişleri Bakanı Said Siyam'ın hayatını kaybettiği doğrulandı.

Arşiv 15.01.2009, 20:28 16.01.2009, 09:37
Hamas, İçişleri Bakanı Siyam'ın öldüğünü doğruladı

Hamas, İsrail saldırısında örgütün önde gelen liderlerinden, İçişleri Bakanı Said Siyam'ın hayatını kaybettiğini doğruladı.

Hamas'ın El Aksa Televizyonu, Gazze'nin Şeyh Rıdvan mahallesinde, Said Siyam'ın kardeşinin evine düzenlenen füze saldırısında Siyam'ın, kardeşi İyad ile oğlu Muhammed Siyam'ın hayatlarını kaybettiklerini açıkladı.

Siyad'ın ölüm haberi, daha önce İsrail sözcüleri tarafından ileri sürülmüş fakat Hamas tarafından bir doğrulama ya da yalanlama yapılmamıştı.

Kaynak : AA

Yorumlar (3)
Ali Erken 14 yıl önce
Yine 'öldü' ifadesi girilmiş, mantığı veya geçerli açıklaması ne olabilir? Nezar Reyyan icin de ayni terim kullanildi.

Said Siyam şehit oldu, onu da yazamıyorsak...
Erdinç 14 yıl önce
sitenizi ilgiyle takip ediyorum ancak Hamaslı ve filistinli kardeşlerimizin şehadet haberlerini öldü,hayatını kaybetti gibi klasik dünyevi sözcüklerle vermemeniz daha hoş olur diye düşünüyorum. acizane talebimdir...
Ali Batakçıooğlu 14 yıl önce
Sizinle ilk tanışmam şöyle oldu , bir arkadaşım (Volkan)

bana olayları takip edip etmedipimi israilin filistine yaptığı eziyet ve adi işkenceleri görüp görmediğimi sordu, bende , TÜRKİYE'DE gerçekten TÜRK ve MÜSLÜMAN toplumuna karşı duyarlı ve olayların gerçek yüzünü gösteren bir site olmadığını avrupa televizyonlarınında kimin lehine kimin aleyhine yayın yaptığın aşikar olduğunu söyleyince bana ,hayır www.dunyabulteni.net adında bir site olduğunu ve gerçekten çok duyarlı olduğunu söyledi bende o günden beri gerçekten olaylara yaklaşımınızı beğeniyorum , ama ne olur bu tür yazılarda kayıplarımızı normal bir ölüymüş gibi yazmayın onlar herhalikarda inanç ve halkları için şehitliği seçtiler , onlar Allah'a imanları için israil tarafından , yahudi ve hrıstiyanlar tarafından düşman ilan edildiler , onlar bizim için KARDEŞ'tiler o halde kardeşlerimize hitapta özen gösterelim

saygılarımla
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?