banner39

Hamas liderleri: Dava müslümanların meselesi oldu

Hamas liderleri, "bu dava artık sadece İsrail-Filistin meselesi değil, Türkler başta olmak üzere tüm Müslümanların meselesi haline geldi" dedi.

Arşiv 01.06.2010, 07:32 01.06.2010, 07:32
Hamas liderleri: Dava müslümanların meselesi oldu


Gazze yardım gemilerine düzenlenen kanlı İsrail baskını Hamas'ın büyük tepkisini çekti. Sabah.com.tr için düşüncelerini açıklayan üç Hamas lideri, uluslararası sularda kan döken İsrail'in tüm müslümanları hedef ladığını söyledi. İşte Hamaslı liderlerin görüşleri:

İSMAİL HENİYYE / GAZZE’DEKİ FİLİSTİN HÜKÜMETİNİN BAŞBAKANI
“Gemide can veren Türk kardeşlerimiz, Filistin şehitleridir, onlar özgürlük şehitleridir. Filistin davası için şehit olmuşlardır, biz Filistin Devleti ve Hamas olarak, sonuna kadar yardım konvoyunun arkasındayız. Türk halkının bu cesur duruşunu kutluyorum. Şehit olanlara rahmet diliyorum. Onlar Filistinli şehitlerdir, hürriyet şehitleridir. Bu saldırı insanlık ve ahlaktan yoksun İsrail’in vahşi yüzünü bir kez daha göstermiştir. Siyonist devletin vahşi saldırılarından biridir.”

MERVAN EBU RAS / GAZZE-HAMAS MİLLETVEKİLİ
“Türklerin kalbi yıllardır bizimle atıyordu, her zaman bizim yanımızda oldular, şimdi canları pahasına bizim davamıza sahip çıktıklarını göstermiş oldular. Onlar bizim şehitlerimiz, Bugün Türk kanı Filistin kanıyla birlikte akmıştır. Aslında yakın geçmişe bakınca, Filistinlilerle Türklerin aynı ecdadın evlatları olduklarını görürüz. Nasıl Eyüp El Ensari, Arap yarımadasından İstanbul’a gelip burada şehit olmuşsa, Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunları da bugün Filistin’de şehit olmuştur. Bu birliktelik Filistin’in yolunu açmıştır. Müslüman Türk kardeşlerimiz Siyonist rejime karşı aynı safta şehit oldular, Filistinlilerle birlikte aynı safta cihat ettiler. Türk halkı büyük onur ve izzetiyle Filistin’in yanında olmaya devam etmektedir.”

MUHAMMED NAZZAL / SÜRGÜNDEKİ HAMAS LİDERİ
“Şu an Siyonist işgalin, büyük bir savaş başlatıp başlatmayacağı bilinmez. Ancak zaten bu son yapılan hiç de küçümsenmeyecek kadar büyük bir savaştır. İsrail, masum Türk halkını, Arapları, Afrikalıları, Asyalıları birlikte katletmiştir. Burada Amerika ve Avrupa’nın da suçu vardır, onlar bugüne kadar hep İsrail’in arkasında durdular, İsrail’i destekleyen Avrupa insani değil hayvani bir hukuk sistemine sahiptir. Hangi insani hukukta, insani yardım taşıyan gemilere saldırmak vardır. Şu bilinmelidir ki bu mesele artık Filistin-İsrail meselesi değil, Müslümanların tamamının meselesi haline gelmiştir. Çünkü bu gemide sadece Araplar değil, Türkler, Avrupalılar, Afrikalılar, sadece Müslümanlar değil hristiyanlar da vardı.”

Kaynak: Sabah
 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?