Hamas: Türkiye İslam aleminin liderliğini yapacak

Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'in Yardımcısı Ebu Ahmed, "Türkiye İslam aleminin liderliğini yapacak" dedi.

Hamas: Türkiye İslam aleminin liderliğini yapacak


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilere yaptığı saldırı Karaman'da düzenlenen mitingde protesto edildi.

Aktekke Meydanı'nda çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen mitinge katılan yaklaşık 2 bin kişilik grup, Kuran-ı Kerim okuduktan sonra saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

İsrail aleyhine sloganların atıldığı mitinge telefonla bağlanan Hamas'ın Suriye'de yaşayan siyasi lideri Halid Meşal'in Yardımcısı Ebu Ahmed, şöyle konuştu:
"Hepinizin kalbimizdeki yeri kardeş ve devlet olarak büyüktür. İnşallah Türkiye devleti İslam aleminin liderliğini yapacak. İsrailliler Türklerin göndermiş olduğu gemilere saldırarak 16 kişiyi şehit etmiştir. Bundan sonra 16 şehidimizin kanı hiçbir zaman yerde kalmayacağını arzu ediyoruz. Başta Cumhurbaşkanınız olmak üzere tüm Türk halkına teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum" dedi.

İsrail'in saldırdığı gemide bulunan Ahmet Sami Uysal'ın oğlu olduğu öğrenilen Furkan Uysal (25) da kürsüye çıkarak dua etti.

Babasıyla gemi yola çıkmadan önce telefonla görüştüklerini ifade eden Uysal, "Şu ana kadar babamdan haber alamadık. Dışişleri Bakanlığında kurulan kriz masası da bilgi alamıyor. Basının duyurduğu yaralılar dışında herhangi bir bilgi yok. Onlar ne olursa olsun dönmemek için Filistin'e gittiler. Onlar her şeyi göze almışlardı" diye konuştu.
Miting, yapılan konuşmalar ve okunan duaların ardından sona erdi. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2010, 03:05
banner53
YORUM EKLE

banner39