banner15

Hamas'a 100 Milyon Dolar Bağış

Birçok Arap ve İslam ülkesi Hamas'a yardım vaadinde bulundu. Hamas yetkilileri, adını açıklamadıkları bir Arap devletinin başlangıç olarak yeni yönetime 100 milyon dolar bağışta bulunduğunu açıkladı.

Hamas'a 100 Milyon Dolar Bağış

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Arap ve İslüm ülkeleri Hamas'a yardım vaadinden bulunuyor. Hamas liderlerinden Şeyh Muhammed Ebu Tayr, adını açıklamadığı bir Arap ülkesinin yeni yönetime 100 milyon dolar bağışta bulunduğunu söyledi. Tayr, İslam ülkelerinin vaadettiği yardımların Batı keseceğini ifade ettiği paralarda kat kat fazla olduğunu açıkladı. Hamas'ın sorumlularından Yusuf el-Estal ise yaptığı açıklamada, Hamas'tan bir heyetin önümüzdeki hafta yurtdışı gezisine çıkacağını kaydetti. Yetkililer, dünyanın birçok yerindeki iş adamının Hamas yönetimine yardım için teklifte bulunduklarını fakat kendilerinin bunu reddettiklerini kaydetti. Bu arada, Hamas liderleri, Avrupa Birliği'nin önümüzdeki 6 ay içinde Hamas ile görüşmelere razı olacağını ifade etti. Alman Suddeutsche Zeitung gazetesinin bugünkü baskısında yayınlanacak olan Hamas liderleri ile yapılan röportajda, Hamas liderlerinin, AB'nin önümüzdeki 6 ay içinde kendileri ile görüşmelere başlayacağını söylediği bildirildi. Hamas liderlerinden Mahmud ez-Zehar’ın, "Önümüzdeki 6 ay içinde Avrupa Birliği bizimle görüşmelere başlayacak. Dünyanın bizden çekinmesine gerek yok" şeklinde konuştuğu belirtildi.

İsrail'in saldırıları sürüyor

Batı Şeria ve Gazze'deki saldırılara devam eden İsrail askerleri, bir İslami Cihat komutanını öldürdü. Filistinli güvenlik kaynakları, askerlerin bu sabah İslami Cihad'ın yerel komutanlarından birini öldürdüğünü söyledi. İsrail radyosu ise günün erken saatlerinde düzenlenen baskında 2 askerin yaralandığını duyurdu. Olayla ilgili olarak İsrail ordusundan henüz açıklama yapılmadı. İsrail'in dün Gazze'de düzenlediği hava saldırısında 2 Filistinli ölmüştü.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48