banner39

Hamas'a El Aksa Şehitleri Tugayı'ndan tehdit

El Aksa Şehitleri Tugayı, Gazze'de cezaevinde bulunan liderlerinin idam edilmesi halinde Hamas'ı misilleme ile tehdit etti.

Arşiv 26.05.2010, 04:43 26.05.2010, 09:54
Hamas'a El Aksa Şehitleri Tugayı'ndan tehdit


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Batı Şeria'da, bir çoğu silah bırakan El Fetih'in askeri kanadı El Aksa Şehitleri Tugayı, Gazze'deki fiili Hamas yönetimine, Gazze'de cezaevinde bulunan örgüt liderinin idam edilmemesi uyarısında bulundu.

El Aksa Şehitleri Tugayı, yaptığı açıklamada, Hamas'ı misillemede bulunmakla tehdit etti.

Gazze'de bir yıl kadar önce idam cezasına çarptırılan El Aksa liderlerinden Şadi Ahmed'in idam edilmesine "benzeri görülmemiş bir misilleme" ile karşılık verileceği kaydedilen açıklamada, intikamın "Batı Şeria'daki ü st düzey Hamas liderlerinden alınacağı" ifade edildi.

Şadi Ahmed ve iki arkadaşı, Hamas ile El Fetih arasında Gazze'deki kanlı çatışmalar sırasında, Hamas'a yakın Filistin gazetesi çalışanlarından iki kişinin kaçırılıp öldürülmesinden sorumlu tutularak 2009 Mayıs ayı sonunda idam cezasına çarptırılmışlardı.

Ahmed ile birlikte Şadi Abdülkerim El Medhun ve Raid Sabri El Makusi'nin cezaları kesinleşmişti.

Hamas hükümeti, bölgede yönetimi ele geçirdikten sonra gerek İsrail ile işbirliği yaptıkları gerekçesiyle, gerekse siyasi ve diğer nedenlerle haklarında ölüm cezası verilenlerden 5 kişiyi geçen haftalarda, idam etmişti.


 
 

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?