banner15

Hamas'dan İsrail'e Çağrı

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İsrail barış istiyorsa Filistin topraklarından çekilmesi gerektiğini belirtti. Meşal, önceliklerinin tüm tarafların katılımıyla bir ulusal birlik hükümeti kurmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Hamas'dan İsrail'e Çağrı

Şam'da Arap partilerin kongresinde konuşan Hamas'ın siyasi lideri Meşal, Hamas'ın Filistin seçimlerini kazanmasının ardından oluşan yeni durumu yeni bir anlayışla ele almak istediklerini belirterek, ''Kan akmasını engellemek istiyoruz'' dedi. Meşal, Hamas'ın ne direnişten ne de iktidardan vazgeçeceğini, iktidar için direnişe ihanet etmeyeceklerini de belirterek, şunları söyledi: ''Amacımız (Filistin toprağının) kurtarılışı olarak devam etmektedir, direniş seçeneğinde ısrarlıyız. Eğer İsrail bize savaş ilan ederse biz bu ülkeye karşı açık bir savaşa hazırız ve eğer onlar barış isterlerse işgal edilmiş Filistin topraklarından çıkmaları gerekir.''

''Bölgede değişim'' amacını taşıyacak yeni ''girişimlerin'' olmayışından dolayı üzgün olduğunu söyleyen Meşal, Filistinlilere haklarını geri verecek adil bir barış istediklerini kaydetti. Meşal, önceliklerinin tüm tarafların katılımıyla bir ulusal birlik hükümeti kurmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48