banner39

Hamas'ın yeni çizgi kahramanı 'aslan kral'/video

Hamas, Gazze'yi nasıl bir ortamdan ve kimlerden kurtardığını anlatmak için yeni çizgi kahramanı 'Aslan Kral'ı seçti.

Arşiv 25.08.2007, 15:55 26.08.2007, 11:10
Hamas'ın yeni çizgi kahramanı 'aslan kral'/video

Daha önce Disney karakterlerinden Micky Mouse'un bir benzerini çocuk programlarında kullanan Hamas, yeni çizgi kahramanı olarak 'Aslan Kral'ı seçti.

Örgütün televizyon kanalı El Aksa TV'de gösterilen 5 dakikalık çizgi film, Hamas'ın 2 ay önce Gazze Şeridi'nin kontrolünü El Fetih hareketinin elinden almasını konu alıyor.

"İşgal edilmiş Batı Şeria'daki Suç Çetelerine Bir Mesaj" adını taşıyan çizgi filmde Gazze ve Batı Şeria arasında oturan aslan Hamas'ı, Gazze'ye saldırarak evleri yakan, camilera ateş açan silahlı ve maskeli fareler ise El Fetih militanlarını temsil ediyor.

Amerika'nın ve batılı devletlerin verdiği desteğe değinilen filmde farelerin başında elinde Amerikan dolarları tutan gözlüklü farenin ise El Fetih'in önde gelen liderlerinden Muhammed Dahlan olduğu belirtiliyor.

Hamas TV'nin yetkilisi Hazim Şerevi, çizgi filmin televizyonlarda bir kez yayınlandığını ancak daha sonra yayından çekildiğini söyledi. Şerevi, filmin bazı değişiklikler yapılmasının ardından yeniden yayına konacağını kaydetti.

Şerevi, filmdeki aslan karakterinin Disney yapımı "Aslan Kral" (Lion King) çizgi filmindeki baş karakter Simba'nın kopyası olduğuna ilişkin sorulara yanıt olaraksa, "Disney ormandan bir aslan çalmıştı. Biz başka bir aslanı çaldık" diye konuştu.

 

Yorumlar (4)
hamaslı 15 yıl önce
Gerçekten de benim gözümde hamas bir aslan kadar yüreklidir allah ona yardım etsin (tüm müslümanlara)
aslan 15 yıl önce
İslam dini hakkıyla yaşayan bu kardeşlerimize helal olsun
Hamit Ok 15 yıl önce
çizgi film çok acemice yapılmış. müslümanların hiç bir işi iyi olmaz zaten...
Media Warning 15 yıl önce
ya hu harbiden çok acemi ve çok basit bir adam olmalı ki memri adlı kuruluşun farkında değil bu yorumcu! yahut artniyetli, yahut saf biri. işgal altında her gün öldürülen, elektriğin kesik olduğu açık cezaevinde yapılan bu çalışmayı dahi çirkin sözlerle yaftalamak ne haddine!
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?