banner39

Hamaslı komutan suikastinde 7 yeni isim

Dubai polisi suikastle ilgili yedi kişinin daha isimlerini yayımladı

Arşiv 18.02.2010, 13:17 18.02.2010, 15:07
Hamaslı komutan suikastinde 7 yeni isim

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Dubai'de geçen ay Hamas liderinin öldürülmesinden sorumlu tutulanların sayısı 18'e yükseldi. Kimlikleri açıklanan 11 kişinin yanı sıra 7 kişinin daha Mahmud El Mabhuh'un öldürülmesinden sorumlu tutulduğu açıklandı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden soruşturmaya yakın bir yetkili, bu kişilerden gözaltında tutulan ikisinin Filistinli ve şüphelilerden ikisinin kadın olduğunu kaydetti.

Dubai polisi pazartesi günü Hamas liderlerinden Mahmud El Mabhuh suikastının zanlıları arasında 6 İngiliz ile 3 İrlandalının bulunduğu toplam 11 Avrupalının ismini ve kimlik bilgilerini açıklamış, ayrıca zanlılar hakkında tutuklama emri çıkarmıştı.

Hamaslı yetkililer de, Dubai polisinin daha önce Ürdün'e teslim edildiğini açıkladığı iki Filistinli şüpheli bilgisi üzerine soruşturma başlatıldığını açıkladı. Hamaslı komutanın Dubai'ye farklı bir kimlikle gittiğini hatırlatan Hamas, Mabhuh'un seyahat bilgilerini sızdıran isimlerin bulunması için geniş çaplı soruşturma yapıldığını duyurdu.

Hamas, "Mossad'ın Filistinli işbirlikçileri" olarak nitelediği isimlerin, Dahlan'ın güvenlik güçlerine bağlı olarak çalıştığını savunuyor.

Hamas liderlerinden Mahmud el Mabhuh, 20 Ocakta Dubai'de öldürülmüştü. Suikast şüphelilerinin küçük gruplar halinde Dubai'ye geldikleri ve suikasttan sonra 24 saat içinde ülkeyi terk ettikleri açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER: Dubai suikasti Mossad rezaletine döndü

İngiltere ile İsrail arasında 'suikast' gerginliği büyüyor

Hamas liderine suikast Avrupalı timin işi 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?