banner15

Hamas'tan Dahlan'a suçlama  

"Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin konvoyuna ateş açılmasıyla ilgili olarak Kuvvet 17 ve El Fetih'in güçlü ismi Muhammed Dahlan suçlu"

Hamas'tan Dahlan'a suçlama  

Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin konvoyuna ateş açılmasıyla ilgili olarak Filistin Devlet Başkanlığına bağlı Kuvvet 17'yi suçlayan Hamas hareketi, şimdi de Gazze Şeridi'nde El Fetih'in güçlü ismi Muhammed Dahlan'ı, Haniye'yi öldürmeye çalışmakla suçladı.

Hamas'ın sözcülerinden İsmail Radvan, Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, "Söz konusu olan Muhammed Dahlan'ın hainleri tarafından düzenlenen bir cinayet girişimidir. Muhammed Dahlan bu cinayet girişiminin sorumluluğunu bizzat taşımaktadır" ifadesini kullandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres ise "Haniye'nin İsrail'i yıkmak için açık açık (Tahran'daki) efendilerine para istemeye gitmesi İsrail'in ve diğer milletlerin Mahmud Ahmedinejad'ın İran'ını BM'den atılmasını istemeye itmeli" dedi.

Haniye'nin beraberinde bulunduğu paranın Gazze'deki açlara gitmeyeceğini de savunan Peres, "Bu para silah kaçakçılığı yapan ve terörizmi övenlere gidecek" ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48