banner39

HAMAS'tan Ed-Dâri'ye destek

HAMAS, Ed-Dâri'nin işgale karşı cihadın sembollerinden biri haline geldiğini söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
HAMAS'tan Ed-Dâri'ye destek

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), Müslüman Alimler Heyeti Genel Sekreteri Haris Ed-Dâri hakkında Irak İçişleri Bakanlığı'nın tutuklama kararı çıkarmasını kınadı.

 

HAMAS tarafından dün yayınlanan açıklamada, Haris Ed-Dâri'nin Irak'ın en önde gelen isimlerinden ve Irak'ın ulusal birliğini koruyan onurlu kimselerin en belirginlerinden biri olduğunu belirtilerek, Ed-Dâri'nin bu birliği korumada büyük rolünün olduğu kaydedildi.

 

'Ed-Dâri direnişin sembolü oldu'

 

Açıklamada, Ed-Dâri'nin işgaleden kurtulma yolunda Irak halkına destek sağlamak için Irak sorununu Arap ve İslam Ümmeti mensuplarına taşıdığı ve bu nedenle çeşitli görüşlere mensup insanların takdirini kazandığı, ümmet nezdinde işgale karşı cihadın sembollerinden biri haline geldiği bildirildi.

 

HAMAS açıklamasında, Irak halkını işgalcinin yarattığı ihtilafları bir kenara bırakarak birlik ve beraberliği güçlendirmeye ve işgalden kurtulmak için direniş etrafında toplanmaya çağırdı.

 

Açıklamada, işgalin Siyonizm'e ve ümmet düşmanlarına hizmet amacıyla Irak'ın toprak bütünlüğünü parçalamak istediğine de dikkat çekildi.

 

Direniş grupları kararı kınadı

 

Öte yandan, Irak İslam Ordusu ve 20 Devrimi Tugayları da yayınladıkları bildirilerle Haris Ed-Dâri hakkında çıkarılan tutuklama kararını kınadılar.

 

Irak İslam Ordusu dün yayınladığı bildiride, El-Dâri hakkında çıkarılan tutuklama kararının, "Tekfirci Safeviler"in ve yandaşlarının işgale karşı direnen onurlu insanlara yapılmış bir hakaret olduğunu söyledi.

 

Bildirinin devamında şöyle denildi:

 

"Bu tutuklama kararının, Şeyh Ed-Dâri'nin Sünnilere yönelik katliamları gerçekleştirenlerin "Ğadr Milisleri" ve "Deccal Ordusu" olduğunu açıklamasından sonra alındığına inanıyoruz."

 

İslam Ordusu'nun dünkü açıklamasında ayrıca, "Bu karar, Safevilere karşı cihadın tek çözüm olduğu yönündeki görüşümüzü teyit ediyor" denildi.

 

 

Irak İslam Ordusu'nun bildirisinin tam metni için tıklayınız!

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?