banner15

Hamas'tan Rantisi belgeseli

Hamas, İsrail tarafından katledilen Abdülaziz Rantisi'nin belgeselini çekti.

Hamas'tan Rantisi belgeseli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hamas’ın “Şehitler Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Şam’ın güneyinde bulunan Yermuk Mülteci Kampı’ndaki Arap Kültür Merkezi’nde hareketin şehit liderleriyle ilgili resim sergisi düzenlerken, “Yubna’ya Giden Yol” ismiyle de Prof. Abdülaziz Rantisi ile ilgili bir belgesel film sundu.

rantisi.jpg

Filistinhaber'e göre El-Aksa Televizyonu’nun hazırladığı belgesel filmde  Abdülaziz Rantisi’nin hayat hikâyesi ve mücadelesi anlatılırken, yakın arkadaşlarının onun hayatıyla ilgili değerlendirmelerine de yer veriliyor.

Hamas’ın liderlerinden Prof. Abdülaziz Rantisi, hareketin kurucusu ve manevi lideri Şeyh Ahmed Yasin’in İsrail tarafından şehit edilmesinden 25 gün sonra 17 Nisan 2004’te oğlu ve iki koruması ile birlikte katledilmişti.

rantisi-yasin.jpg

Yermuk Mülteci Kampı’ndaki HamasHareketi sosyal işler sorumlusu Ebu Bekir Mustafa yaptığı açıklamada  “Bunlar bizim yeni nesillerimiz için örnek şahsiyetlerdir. Çocuklarımıza onları tanıtmamız, onların nasıl yaşadıklarını, düşmana karşı nasıl direndiklerini ve bu uğurda ne tür fedakârlıklarda bulunduklarını anlatmamız gerekir”. diye konuştu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2010, 15:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35