Hamdi Sedefçi, cezaevinden tahliye oldu

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi 100 bin ytl kefaletle serbest bırakıldı.

Hamdi Sedefçi, cezaevinden tahliye oldu


Edirne Kapalı Cezaevi'nde 4 aydan bu yana tutuklu bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi tahliye oldu.

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 100 bin YTL'lik kefalet parasını yatırılması kaydıyla tahliyesine karar verilen başkan ve tutuklu 7 kişi özgürlüğüne kavuştu. Edirne Ticaret Borsası'nda devam eden duruşmanın bitiminden sonra Sedefçi, serbest bırakılmak üzere cezaevine gönderildi. Başkan cezaevine götürülürken onun yakınları 100 bin YTL'nin bulunması için çalışmalara başladı. Kısa süre içerisinde temin edilen paranın yatırılmasından sonra tahliye işlemlerine başlandı.

Gerekli evraklar cezaevi yönetimine ulaştıktan sonra Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, saat 22:00 sularında cezaevinden çıkarak özgürlüğüne kavuştu. Cezaevi çıkışında gözyaşlarını tutamayan belediye başkanı yaptığı açıklamada, Türk adaletine güveninin tam olduğunu ifade ederek adaletin tecelli ettiğini söyledi.

Bu arada başkanın çıkacağını duyan sevenleri Edirne Kapalı Cezaevi önünde toplanmaya başladı. Başkanı alkışlarla karşılayan kalabalık onunla tokalaşmak için adeta sıraya girdi. Aracı güçlükle ilerleyen Sedefçi, konvoy eşliğinde evine doğru hareket etti.

Kaynak: AjanslarGüncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2008, 07:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER