banner39

Hanefi Avcı, Aslan'a kefil oldu

Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İstanbul Adliyesine geldi, Aslan'a resmen 'kefil' oldu

Arşiv 02.10.2009, 14:43 03.10.2009, 07:26
Hanefi Avcı, Aslan'a kefil oldu

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın da tutuklu olduğu  uyuşturucu operasyonuyla ilgili soruşturmada Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın tanık sıfatıyla ifadesine başvuruldu.

 Avcı,  operasyondan sonra Emin Arslan'ın 'çete lideri' Habib Kanat'la herhangi bir maddi ilişkisi olabileceğine ihtimal vermediğini belirterek, "Ben kendime kefil olamam ama ona kefil olurum. Herhalde bu Ergenekon davasındaki insanları tanıyor diye bunu aldılar. Tanır, ama o tarafsız bir insandır" demişti.

Avcı dün adliyede soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Berk'le yaklaşık üç saat görüştü. Avcı çıkışta da "Ben Arslan'a kefilim. 24 yıldır tanıyorum. Onun namuslu ve düzgün adam olduğunu biliyorum. Ve asla yanlış bir şey yapmaz. Eğer gerçekten Emin beyin suç işleyeceğine inanacak olsam, ben de ceza almasını isterim,  ama yok masumsa arkasında dururum" diye konuştu.

Emin Arslan, Susurluk davasında Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı iken Susurluk Komisyonu'na verdi. Arslan'ın verdiği ifadeler daha sonra Mehmet Ağar tarafından verilen ifade ile çelişmişti.

 

 

 

Ayrıntılar geliyor...

banner53
Yorumlar (1)
muhterem 12 yıl önce
Dünkü haberin altında "ayrıntılar geliyor" diye bir ibare var. Ama haberin üzerinden bir gün geçmesine rağmen hala gelen bir ayrıntı yok. Dikkatiyle bilinen sitenizin böyle hatalar yapmaması lazım.
Kolay gelsin.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?