banner39

Hangisi yalan söylüyor?

Milliyet, Tarkan Tevetoğlu ve Hülya Avşar'ın Başbakan'a tavır takındığını iddia etti. Hürriyet ise aynı haberi, Avşar-Tarkan çekişmesi olarak verdi. Biri yalan yazıyor ama hangisi?

Arşiv 14.02.2008, 17:56 14.02.2008, 18:01
Hangisi yalan söylüyor?

 

Milliyet'in internet sitesinde bugün 'Tarkan ve Avşar'dan ilginç tavır' 'Başbakan'ın katıldığı törene gitmediler!'  başlığıyla verilen haberin detayında da 'Hülya Avşar ve Tarkan marka ödülünü almadı' başlığı kullanıldı.

Haberde, "Türk Patent Enstitüsünün '2007 Türk Patent Ödülleri', TPE Konferans salonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu. Marka ödülüne layık görülen Hülya Avşar ve Tarkan törene katılmazken, ödüllerini almaya gelen de olmadı" ifadelerine yer verildi.

Haberin sonunda Hülya Avşar ve Tarkan Tevetoğlu'nun mazeretleri nedeniyle ödül törenine katılmadıkları belirtildi.

Aynı haber Hürriyet'in internet sitesinde ise "Haberi okudu, geri döndü" başlığıyla verildi. Hürriyet haberde şu ifadeleri kullandı; "Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) bugün Hülya Avşar'a sunacağı 'Altın Marka' ödülünün, aslında daha önce Tarkan'a verilmesinin kararlaştırıldığı ortaya çıktı.  Bugün Hürriyet gazetesinde yayınlanan 'Aslında Ödül Tarkan'a verilecekti' başlıklı haberi Ankara'da okuyan Hülya Avşar, kendisine verilen 2007 Altın Marka Ödülünü almaktan vazgeçerek Ankara'dan İstanbul'a döndü."

Doğan Grubu'nun iki gazetesinden biri, Tarkan ve Hülya Avşar'ın törene katılmaması 'İlginç tavır' olarak değerlendirildi. Tavrın Başbakan'a gösterildiği imasında bulunan Milliyet ancak haberin sonunda mazeret bildirdiklerini belitti.

Aynı haberi Hürriyet, kendi başarısı şeklinde sundu. Milliyet'in haberinden tamamen farklı haberde, ödülün önce Tarkan'a verilmesine Hülya Avşar'ın tepki gösterdiği belirtildi.

İki gazeteden biri, okuyucularını yanıltan bilgilerle haberi sundu.

Kaynak: Haber 7

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?