banner15

Haniye'den El Fetih'e barış çağrısı

İsmail Haniye, Hamas ile Fetih hareketi arasında şu ana kadar 30 kişinin ölümüyle sonuçlanan çatışmaların sona erdirilmesi çağrısında bulundu.

Haniye'den El Fetih'e barış çağrısı

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, iktidardaki Hamas ile Fetih hareketi arasında şu ana kadar 30 kişinin ölümüyle sonuçlanan çatışmaların ve uyuşmazlıkların sona erdirilmesi çağrısında bulundu.

Haniye, televizyondan canlı yayınlanan konuşmasında, "Filistin hükümeti olarak, halkımıza, özellikle de Hamas ve Fetih'e, her çeşit uyuşmazlığı sona erdirmeleri çağrısında bulunuyoruz. Bu şiddet tümüyle sona ermelidir" dedi.

Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'ın erken seçim çağrısında bulunmasından sonra Gazze, rakip gruplar arasındaki çatışmalarla karışmıştı.

Abbas'ın liderliğini yaptığı Fetih örgütüyle Abbas'ın erken seçim teklifini reddeden Hamas yayınları arasında çıkan silahlı çatışmalarda, bugüne kadar 30 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişi de yaralandı.

Haniye, İsrail ve ABD'yi Filistin'deki iç savaşı körüklemeye çalışmakla suçladı.

ABD ve İsrail İç savaşı Körüklüyor


ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'in Ortadoğu ziyaretine kısa süre kala konuşan Haniye, "Amerika ve İsrail politikaları, Filistin-İsrail uyuşmazlığını, Filistin-Filistin uyuşmazlığına çevirmek için Filistin halkını iç savaşa sürüklemenin yollarını arıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35