Hariri'den İsrail'in saldırısını engelleyin çağrısı

Lübnan başbakanı Hariri ülkesine yönelik İsrail tehditlerine karşı dünyadan yardım istedi

Hariri'den İsrail'in saldırısını engelleyin çağrısı


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Lübnan Başbakanı Said Hariri, uluslararası toplumu, ülkesine yönelik muhtemel bir İsrail saldırısını önlemek için tedbirler almaya çağırdı.

İsrail'in Lübnan'a yönelik tehditlerine dikkat çekmeye çalışan Hariri, son aylarda İsrail'in Lübnan hava sahasını ihlallerinin arttığını söyledi, "İsrail'in günlük tehditlerinden haberdar olmanızı istiyoruz" dedi.

Son günlerde bazı İsrailli yetkililer Lübnan da dahil olmak üzere diğer bölge ülkelerine karşı savaş söylemini hızlandırdı.

Son olarak, İsrailli bakan Yossi Peled, Lübnan'daki direniş hareketi Hizbullah ile bir çatışmanın kaçınılmaz olduğunu söylemişti.

Hariri ise bu tehditler devam ettiği sürece Hizbullah'ın silahlı direnişine destek vereceğini söyleyerek, " İsrail'in Lübnan'da bir bölünme planlarının başarısız olacağına eminim" dedi.

İsrail 2006 yılında Lübnan'a saldırmış, ancak Hizbullah'ın direnişi ile karşılaşmıştı. 33 gün süren savaşta İsrail hedeflerine ulaşamazken, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararı sonrası çekilmek zorunda kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 17:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35