Haşim Kılıç: Açıklama yanlış anlaşıldı

Haşim Kılıç, başvuruda değişiklik paketinin tümünün iptali istendiğini, esası itibariyle de iptal istemi 4 ya da 5 konuyla sınırlandırılmış" dedi.

Haşim Kılıç: Açıklama yanlış anlaşıldı


Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Başvuruda Anayasa değişikliğinin şekil itibarıyla tümünün iptali istenmiş, esası itibarıyla ise iptal istemi 4 ya da 5 konuyla sınırlandırıldığını" söyledi.

Kılıç, yaptığı açıklamada, Azerbaycan Milli Günü resepsiyonunda yaptığı konuşmanın bazı basın kuruluşlarınca yanlış anlaşıldığını belirterek, bu yanlışı düzeltmek için açıklama yaptığını söyledi.

Haşim Kılıç, resepsiyonda bir gazetecinin, "Anayasa değişikliğiyle ilgili başvuruda eğer esasa geçerseniz tamamının iptal edilme imkanı var mı?" şeklinde bir soru yönelttiğini anımsatarak, kendisinin de esasa ilişkin iptal isteminin 4 ya da 5 konuyla sınırlı olduğunu ifade ettiğini bildirdi.

Anayasa değişikliğinin esası itibarıyla tümünün iptal edilmesi talebi bulunmadığına işaret eden Kılıç, "Başvuruda Anayasa değişikliğinin şekil itibarıyla tümünün iptali istenmiş, esası itibarıyla ise iptal istemi 4 ya da 5 konuyla sınırlandırılmış" diye konuştu.

Kaynak : AA


 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 23:48
banner53
YORUM EKLE

banner39