Haşim Kılıç Kosova'da

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve beraberindeki heyet, Türklerin yoğun yaşadığı Prizren ve Mamuşa'yı gezdi.

Haşim Kılıç Kosova'da

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kosova Anayasa Mahkemesi Başkanı Enver Hasani'nin resmi konuğu olarak Kosova'da bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve beraberindeki heyet, Türklerin yoğun yaşadığı Prizren ve Mamuşa'yı gezdi.

Türk Belediyesi Mamuşa'da kalabalık bir halk topluluğu tarafından karşılanan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin köklü geçmişi bulunduğunu ve Türkiye'nin Kosova'nın arkasında olduğunu söyledi. 

Kılıç, Türk yatırımcıların Kosova'nın kalkınmasına katkıda bulunmaları için kendilerinin de çaba harcayacağını bildirdi.

Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç de yeni belediye olarak kaydettikleri başarılarda Türkiye'den çeşitli kurumların desteğinin önemine işaret etti ve dört belediyeyle kardeş olduklarını belirtti.

Haşim Kılıç ve beraberindeki heyete, Prizren ve Mamuşa ziyaretleri sırasında, Kosova Anayasa Mahkemesi Başkanı Hasani ve Türkiye'nin Kosova Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler yanı sıra Kosova'da temaslarda bulunan Türk Kızılayı Yönetim Kurulu üyesi Hayati Çetin ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş eşlik etti.

Prizren'de konuşlanan Türk Taburu Görev Kuvvet Komutanlığını da ziyaret eden heyetin, Kosova'daki temaslarını tamlayarak yarın yurda dönmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 17:35
banner53
YORUM EKLE

banner39