banner39

Haşim Kılıç'ın üç kez tekrarladığı cümle

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Referans Genel Yayın Yönetmeni'ne aynı cümleyi üç kez vurguyla tekrarladı.

Arşiv 20.05.2008, 11:55 20.05.2008, 12:40
Haşim Kılıç'ın üç kez tekrarladığı cümle


Ankara 3. yol formülünü konuşuyor. Tam bu esnada Haşim Kılıç konuştu. Bir sohbette aynı cümleyi 3 kez tekrarladı.

AK Parti kapatma davasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Ankara'da Köksal Toptan ve Haşim Kılıç'ın peş peşe yaptığı açıklamalar konuşuluyor.

Toptan geçtiğimiz hafta ortasında "üçüncü yol" formülünü ortaya atmış; mahkemeden "herkese oh dedirtecek" bir karar beklentisini dile getirmişti.

Toptan'ın formülü konuşulurken, Referans gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı.

Referans'ın tepe ismi daha önceden randevu aldığı Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'la görüştü. Sohbete Kılıç'ın bir cümlesi damgasını vurdu.

Eyüp Can, Kılıç'ın sözlerini tarihe not düşmek adına kayda geçirilmeye değer buldu. Demokrasi ve laiklik adına Haşim Kılıç'ın umudu Eyüp Can'ı ümitlendirdi.

Peki neydi o cümle? Kılıç 1 saatlik sohbette üç kez aynı cümleyi tekrarladı. Toptan'ın herkesi memnun edecek üçüncü yol formülüne paralel düşüyor:

'Eyüp Bey inanın çıkacak karar ne olursa olsun. Göreceksiniz hem demokrasimiz hem laikliğimiz hem de hukukumuz bu süreçten çok daha güçlenmiş olarak çıkacak. Ve yine inanın bu söylediğim temenni değil!'

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (2)
Zeynep 13 yıl önce
Kimsenin ülkenin kaderini karartmaya hakkı yok partiler seçimle gelir seçimle gider bu parti elinden geleni yapıyor kapanması için bir sebep yok beğenmezseniz bir dahaki seçimde oy vermezsiniz olur biter.
hakan derya 13 yıl önce
vatanın sahibi vatandaşa rağmen birşeyler çevirenler sadece kendilerini rezil ediyorlar, mevki sahibi kişi ve kuruluşlara şüphe uyandırıp kendilerini halktan soyutluyorlar. nihayetinde halk gereken cevabı verecektir.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?