banner39

Hastane hâlâ İsrail ateşi altında

İsrail ordusu, bombaladığı ve büyük bir yangının çıktığı Kudüs hastanesine ateş açmayı sürdürüyor.

Arşiv 15.01.2009, 17:51 15.01.2009, 18:32
Hastane hâlâ İsrail ateşi altında

 

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde bombaladığı ve büyük bir yangının çıktığı El Kudüs hastanesine ateş açmaya devam ediyor.

Hastanede gönüllü olarak çalışan Fransız doktor Regis Garrigue, "Biz özel bir hastaneyiz ve kuşatma altındayız" diye konuştu. İsrail saldırısında binanın bir kısmı yıkılmış ve büyük bir yangın çıkmıştı. Yangın, saatler süren çabalardan sonra güçlükle söndürülebilirken İsrail hastaneye ateş açmaya devam ediyor. Bombardıman hastanenin birçok bölümünde önemli hasara yol açtı.

Ateş altında ameliyat yaptıklarını ifade eden Garrigue, hastanede önemli ölçüde ilaç sıkıntısı çekildiğini söyledi. Fransız doktor, "Yeterli anestezi malzememiz yok. Gıda eksikliği de çekiyoruz. Çoğu doktor 2 gündür ya hiçbir şey yemedi ya da çok az bir gıdayla ayakta kalmaya çalışıyor" dedi. Hastaların çoğunu zemin kata taşıdıklarını söyleyen Garrigue, hastaları binadan başka bir yere taşımalarının ise mümkün olmadığını ifade etti. Fransız doktor, "Dışarı çıkmaya korkuyoruz. Yoğun bombardıman var" dedi

Hastanenin yoğun bakımında da kafalarından yaralanmış 3 Filistinli var. Biri kadın, biri çocuk bu yaralılara, tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı gerekli tedavi yapılamıyor.

Hastanede yaralılar, doktorlar ve hastane görevlilerinin yanı sıra İsrail saldırılarından dolayı hastaneye sığınan 150 kişi var.

Kaynak: İHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?