Hatay'da roketli saldırı: Altı asker hayatını kaybetti

İskenderun'da teröristler tarafından düzenlenen saldırıda, 6 asker öldü, 9 asker de yaralandı.

Hatay'da roketli saldırı: Altı asker hayatını kaybetti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Askerler tarafından da ateş açılmasıyla bölgede çatışma yaşandı. İlk belirlemelere göre 6 asker hayatını kaybetti, 9 asker de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Amanos dağı eteklerinde, Modernevler Mahallesi sınırlarında bulunan Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na gece 00.30 sıralarında teröristler tarafından Adana-İskenderun TEM Otoyolu'ndan roketatarlı saldırı düzenlendi.

Roketli saldırının ardından töreristler askeri birliği yaylım ateşine tuttu. Teröristlere askeri birlikten karşılık verince yaklaşık 15 dakika çatışma yaşandı.

Çatışmada; Kenan Oğuz Arbay, İsmail Kartal, Erol kaplan, Serhat Aslan, Ümit Akbulut, Erhan Terlemez isimli askerler hayatını kaybetti.

Yaralı askerlerin isimleri: Mehmet Aynur, Osman Toplu, Taner Adıyaman, Nedim Çapıntüre, Süleyman Kılıç, Erhan Terlemez, Siyamet Kılıç. Diğer yaralı 2 yaralı askerlerin isimleri tespit edilmeye çalışılıyor.

Yaralı askerler İskenderun Devlet Hastanesi ve İskenderun Askeri Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek hastaneye kaldırılan yaralı askerleri ziyaret etti. Bölgeye, çok sayıda Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ile İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler sevk edildi.

Saldırının ardından bölgeye çok sayıda asker sevk edilirken, İskenderun Deniz Hastanesi önünde Mehmetçiğe kan vermek için uzun bir kuyruk oluştu. Çelik yelek giyen polis güçleri, panzerlerle Deniz İkmal Destek Komutanlığı etrafında güvenlik önlemlerini artırdı. Saldırıyı kınayan bir grup ise DTP İskenderun ilçe teşkilatına saldırdı. 

BAŞBAKAN ERDOĞAN YARALANAN ASKERLERİ SORDU

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İskenderun'da Deniz İkmal Destek Komutanlığına yapılan saldırı olayı konusunda Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile sürekli irtibat halinde olduğu ve yaralıların durumunu yakından takip ettiği bildirildi.

Resmi ziyaret için Şili'nin başkenti Santiago'da bulunan Başbakan Erdoğan'ın, İskenderun'daki saldırı olayıyla ilgili olarak Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile sürekli irtibat halinde olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili Başbakan Erdoğan'a sürekli bilgi verildiği öğrenilirken, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile de telefonda görüşüldüğü ve Vali Lekesiz'in yaralıların bulunduğu yere gideceği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın konuyla ilgili sürekli bilgi aldığı ve özellikle yaralıların durumunu yakından takip ettiği ifade edildi. 


 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 12:25
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
TEBRİZİ
TEBRİZİ - 11 yıl Önce

Hatay İskenderun,gece yarısı,Gazze yardım filosunun scak saatler yaşadığı anlar ve İHH'nın (Türkieye'nin) öncülüğünde İsrail denen illizyon devleti tarihinde hiç olmadığı ladar daralmış durumda...Ve İllizyon devleti ilk sinyalini veriyor....Ey Türkiye Ey türk Ordusu bu işten vaz geçin yoksa sizi artık doğrudan hedef alcağım..
Eh sıra biz Türk devletinde bizde bir işaret verelim bakalım kim kazanacak ? HODRİ METDAN

banner39