banner39

Hatemi: Nükleer Hakkımız Var

Amerika'nın yoğun baskıları altındaki Tahran yönetimi, barışçıl amaçlı olarak nükleer teknolojiden faydalanacaklarını duyurdu

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Hatemi: Nükleer Hakkımız Var

İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, İran'ın nükleer teknolojiden sivil amaçlı yararlanma hakkından asla taviz vermeyeceğini belirterek 'Dünya, İran'ın bu hakkını tanımalı' dedi.

Danimarka dışişleri bakanı Per Stig Möller'i, kabulünde, İran ve Üç Avrupa ülkesi arasında devam eden nükleer müzakerelerin çok önemli olduğunu belirten İran cumhurbaşkanı, İran'ın karşılıklı saygı esasına dayalı olarak bütün ülkelerle ilişkileri geliştirmek istediğini ve bu doğrultuda Danimarka ile de ilişkileri geliştirmeye önem verdiklerini söyledi.

İran'ı, Ortadoğu bölgesinin en güvenlikli ve huzurlu ülkesi olarak niteleyen Hatemi, Ortadoğu'da buhranın bütün bölge ülkelerinin zararına neden olacağını hatırlatarak 'orta doğuda huzur ve barışın sağlanmasını memnuniyetle karşılıyoruz ve herkes bunun için üzerine düşeni yapmalı' dedi.

Sözkonusu görüşmede Danimarka dışişleri bakanı da,  İran'lı yetkililerle yaptığı görüşmeleri olumlu ve faydalı olarak niteleyerek İran ve Avrupa arasında müzakerelerin olumlu bir sonuç vermesini arzu etti.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?