banner39

Hava korsanı cezaevinde

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayollarına ait uçağı kaçıran Mehmet Gökşingöl tutuklanarak cezaevine gönderildi

Arşiv 12.04.2007, 15:40 12.04.2007, 15:40
Hava korsanı cezaevinde

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çubuk Adliyesi'ne getirilen zanlı Gökşingöl, Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Adem Can tarafından sorgulandı.

Gökşingöl, tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Gökşingöl'ün tutuklanmasına karar verdi.

Mehmet Gökşingöl'ün, TCK'nın 223/3-4'üncü maddelerinde düzenlenen ''ulaşım araçlarının kaçırılması'', 117'nci maddesinde düzenlenen ''hürriyeti tahdit ve çalışma ve iş güvenliğinin ihlali'' suçlarından tutuklandığı öğrenildi.

Gökşingöl, Sincan F Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Olayın gelişimi

172 yolcusuyla Diyarbakır'dan 10 Nisan saat 17.40'ta havalanan Pegasus Havaalanı'ndan kalkan yolcu uçağı yarım saat sonra kuleye kaçırılma sinyali verdi.

Üzerinde bomba olduğunu iddia eden Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 39 yaşındaki Mehmet Gökşingöl, uçağı, önce Ankara'ya yönlendirdi.

Daha sonra fikrini değiştirerek Tahran'a gitmek istediğini söyleyen hava korsanı, kokpit kapısı kapalı olduğu için pilot kabinine giremedi.

Pilotlar uçağı Esenboğa Havalimanı'na indirdi. Mehmet Gökşingöl, yaklaşık 40 dakika sonra uçağa giren özel TİM ekibine teslim oldu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hava korsanınında bomba düzeneği olmadığını açıkladı. Gökşingöl, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra tekrar sorguya alındı

banner53
Yorumlar (0)
18
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?