banner39

Hava sıcaklığı 6 ile 8 derece azalacak

Meteoroloji'nintahminine göre, hava sıcaklığı tüm yurtta 6 ile 8 derece azalacak.

Arşiv 07.04.2010, 00:42 07.04.2010, 12:43
Hava sıcaklığı 6 ile 8 derece azalacak

 
Hava sıcaklığı bugün bütün yurtta 6 ile 8 derece azalacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye, bugün Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Yağışlar, bugün akşam saatlerinde ve gece Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olacak. Yağışlı hava Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman dışında kalan bütün yurtta etkisini sürdürecek.

Genellikle sağanak şeklinde görülecek yağışlar Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, akşam saatlerinden itibaren Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olacak.

Ayrıca, 8 Nisan 2010 Perşembe günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinde yağış görülecek. Yağışlar; Bilecik, Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak. Hava sıcaklığı bütün yurtta hissedilir derecede (6 ile 8 derece) azalacak.

Kaynak: CİHAN

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?