Hava sıcaklıkları azalacak

Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklar bugün 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Hava sıcaklıkları azalacak


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kuzey ve iç kesimlerde bugün sıcaklar 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, Güney ve güneybatı, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

İLLERDE HAVA DURUMU

Yapılan değerlendirmelere göre bugün bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu (23)

ANKARA: Parçalı bulutlu (21)

İZMİR: Az bulutlu (27)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu (32)

ANTALYA: Az bulutlu (31)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (17)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. (14)

DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (28)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Genellikle parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Kahramanmaraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusu (Yozgat, Sivas, Kayseri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Sivas il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri ile öğle saatlerinde bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Adıyaman çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Kaynak: Ajanslar


 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 09:10
banner53
YORUM EKLE

banner39