banner39

Havalar iyice ısınıyor-HARİTALI

Geçen haftayı serin geçiren Türkiye'de Mayıs'ın son haftasında sıcaklıklar yeniden 30 dereceye yaklaşarak Haziran ortalamalarına çıkacak.

Arşiv 25.05.2010, 16:15 25.05.2010, 16:15
Havalar iyice ısınıyor-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri şöyle: Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Göller Yöresi, Antalya'nın batı ilçeleri (Elmalı ve Korkuteli), Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.  
HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, doğu kesimler ile zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, Trakya kesimi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla iç ve batı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Göller Yöresi ile Antalya'nın batı ilçeleri (Elmalı, Korkuteli) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzey ve batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı ve Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?