banner39

Hayal Perdesi bu ay Uluçay'la açılıyor

Hayal Perdesi, geçtiğimiz sene vefat eden Ahmet Uluçay ve sinemasını kritik ediyor.

Arşiv 19.03.2010, 16:35 19.03.2010, 16:38
Hayal Perdesi bu ay Uluçay'la açılıyor

Dünya Bülteni / Kültür Servisi

 
Hayal Perdesi Sinema Dergisi Mart-Nisan 2010 tarihli 15. sayısıyla www.hayalperdesi.net   adresinde yayınlanıyor.

Hayal Perdesi ,referans niteliğindeki “Mikrokozmos’ta Sinema: Ahmet Uluçay” başlıklı dosyasıyla okurlarına zengin bir içerik sunuyor.

perde.20100319163447.jpg

Cahit Koytak’ın Uluçay’a ithaf ettiği şiiri, Hilal Turan’ın Uluçay’ın sineması üzerinden yerlilik meselesi değinisi ve yönetmenin hiçbir yerde yayınlanmamış bir söyleşisi bunlardan birkaçı.

Cihat Arınç, derginin bu sayısında  Ahmet Uluçay sineması üzerinden tartışmaya açtığı sinemada gerçeklik meselesi ele aldı.

Festival Günlüğü’nü Semih Bal’ın Berlinale macerasını festival izlenimleriyle birlikte aktaran Mustafa Emin Büyükcoşkun ile jürisinde bulunduğu 28. Fecr Film Festivali değerlendirmesiyle İhsan Kabil dolduruyor. Şubat ayına damgasını vuran Oscar ödüllerine dair farklı bir değerlendirme de Celil Civan imzasıyla gündem sayfalarında bulunuyor...

perde2.jpg
 
Yine hacimli bir sayıyla karşımıza çıkan Hayal Perdesi, yakın gündeme getirdiği yorumları, uzun soluklu söyleşileri, festival izlenimleri, derinlikli makaleleriyle kayıtsız kalınamayacak bir çabayı okurlarıyla paylaşıyor.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?