Hayatını kaybedenlerin isimleri açıklandı

Gazze'ye yardım götüren gemide İsrail askerlerinin saldırmasında hayatını kaybeden 4 Türk vatandaşının ismi açıklandı.

Hayatını kaybedenlerin isimleri açıklandı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gemideki yardım gönüllülerinin gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten İHH Başkan Vekili Dede, İsrail makamlarından alınan bilgiye göre 4'ü ağır 20 yaralı bulunduğunu, 4 ağır yaralının tedavilerinin Kudüs'teki özel hastanelerde yapıldığını ifade etti.

Hiçbir yardım gönüllüsünün İsrail'de kalmasını istemediğini vurgulayan Dede, Dışişleri Bakanlığı'na göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti.

Şu ana kadar kendilerine 9 kişinin öldüğü bilgisini verildiğini ve cenazelerin halen gemide bekletildiğini aktaran Dede, hayatını kaybeden şahısların isimlerini şu şekilde açıkladı: "İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Ali Ekber Yaratılmış"

İHH'DAN VEFAT AÇIKLAMASI

Vakfımız tarafından yapılan açıklamada Mavi Marmara gemisinde 4 vefat olduğu bildirilmiştir. Ancak tarafımızdan yapılan basın açıklamasının ardından vakfımıza İsrail tarafından bir tutuklu listesi gönderilmiştir.

İsrail tarafından gönderilen tutuklu listesinde daha önce vefat ettiği bildirilen Muammer Kavakçıoğlu ismi bulunmaktadır. İsim ile pasaport numarası birbirini tutmaktadır. Bu listeden anlaşıldığı üzere Muammer Kavakçıoğlu halen yaşamaktadır. Düzeltmeyi yapar ilginize sunarız.  

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2010, 08:10
banner53
YORUM EKLE

banner39