banner39

Haydarpaşa'da tren seferleri durdu

Haydarpaşa'da görevden alınan TCDD çalışanları grevde bulunması dolayısıyla tren seferleri durdu.

Arşiv 16.12.2009, 11:43 16.12.2009, 12:23
 Haydarpaşa'da tren seferleri durdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) ve Türkiye Ulaştırma Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Ulaşım-Sen) üyelerinin geçici olarak işten uzaklaştırılan 16 TCDD çalışanının görevlerine iadesi istemiyle yaptıkları eylem nedeniyle, Gebze-Haydarpaşa hattında banliyö trenleri sefer yapmadı.

Alınan bilgiye göre, Türk Ulaşım-Sen ile BTS üyelerinin, 25 Kasımdaki 1 günlük ''uyarı grevi''ne katıldıkları için geçici olarak görevden alınan 16 TCDD çalışanının görevlerine iade edilmediği gerekçesiyle yaptıkları eylem kapsamında, Gebze İstasyonu'nda da banliyö trenleri sefere çıkmadı.

Bilet gişelerinin de açılmadığı, makinistlerin göreve gitmediği görüldü.

Eylemden haberi olmayan vatandaşlar, işlerine gidebilmek için geldikleri Gebze Tren Garı'nda trenlerin çalışmadığını öğrenince, başka araçlarla işe gitmenin yolunu aradı.

Bu arada, tren garında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla eylem olduğu ve trenlerin çalışmayacağı yönünde anons yapılıyor.

HAYDARPAŞA GARI'NDA EYLEM NEDENİYLE TREN SEFERLERİ YAPILAMIYOR

Geçici olarak görevden alınan 16 TCDD çalışanının görevlerine iade edilmediği gerekçesiyle başlatılan eylem nedeniyle Haydarpaşa Garı'ndan tren seferleri yapılamıyor.

Türk Ulaşım-Sen ve Birleşik Taşımacılık Sendikasının (BTS) başlattığı eylem nedeniyle Haydarpaşa Garı'ndan hareket etmesi gereken trenler, bu sabah hareket etmedi. Vatandaşlara gardan sık sık yapılan anonslarla eylem nedeniyle tren seferlerinin yapılamadığı duyuruluyor.

Bu arada, emniyet güçlerinin gar ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Boş tren vagonları, peronlarda bekliyor.

AA muhabirinin görüştüğü Türk Ulaşım-Sen İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı İsmail Çiftçi, eylemin süresiz olduğunu ifade ederek, ''16 arkadaşımız göreve iade edilmediği müddetçe eylem devam edecek. Biz göreve hazırız ama ortamı geren yöneticilerdir. Yolcuları mağdur ediyorlar'' dedi.

BTS İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Hasan Bektaş da ''16 arkadaşlarının hukuksuz bir şekilde görevden alınması'' nedeniyle bu eylemi gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ''25 Kasımdaki uyarı eyleminde çalışanların yüzde 80'i eyleme katıldı ama 16 arkadaşımız görevden alındı. Ortada böyle bir hukuksuzluk var. Yöneticilerin yanlıştan dönmelerini ve 16 arkadaşımızın derhal göreve iadelerini istiyoruz'' diye konuştu.

banner53
Yorumlar (1)
serkan kılıç 11 yıl önce
tohumunuza paramı saydım. bu kadar insanı mağdur etmeye hakkınız yok. eyleme son verin. ananızda yolda kalmış olabilir.
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü