banner39

Helikopter kazasında Vali ayrıntısı

Kayseri valisi "Yazıcıoğlu'nun şuuru yerinde" bilgisini askeri bir kaynaktan aldığını söylemiş.

Arşiv 03.04.2009, 09:39 03.04.2009, 12:25
Helikopter kazasında Vali ayrıntısı


BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun 29 Mart seçimlerden önce Kahramanmaraş'ta mitinge katıldıktan sonra Yozgat'a dönerken içinde bulunduğu helikopterde kendisi ile birlikte 6 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili her geçen gün yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Helikopterdeki sinyal cihazısın çalışmaması ile ilgili tartışmalar bir taraftan sürerken kaza ile ilgili unutulan bir ayrıntı yeniden gündeme oturdu.

Helikopter kazasının meydana gelmesinden kısa bir süre sonra Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin Anadolu Ajansı kanalı ile yaptığı "''Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı'' şeklindeki açıklama aradan 8 gün geçtikten sonra bu haber Anadolu Ajansı tarafından geri çekildi.

Ajans haberi resmi makamlar tarafından teyidi alınamadığı gerekçesiyle geri çektiğini belirtirken Vali'nin böyle bir açıklama yaptığını ise bizzat vali ile konuşan bir isim söyledi.

NTV'de Canlı Gaste programını yapan Can Dündar'ın telefonla görüştüğü BBP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Selçuk Özdağ bizzat kendisinin kaza sonrasında Vali ile görüştüğünü ve Vali'nin merhum Yazıcıoğlu için şuuru yerinde dediğini anlattı.

Selçuk Özdağ "Kayseri Valisi ile helikopter kazası için görüşen bizzat bendim. Telefonla görüştüm. Sayın Valim ulaşıldığını söyledi. Şu an şurunun yerinde olduğunu bilincinin yerinde olduğunu Biraz sonra Kayseri'ye getirileceğini ifade etti ama daha sonra tekrar görüştüğümde bu bilgiyi askeri bir kaynaktan aldığını söyledi bize. Kendisi de kesin bir veri olmadığını askeri kaynağın kendisine böyle söylediğini bize aktardı. Sivas eski milletvekili Nevzat Yanmaz'a da telefonunu verdim o da görüştü ve aynı şekilde teyid etti. Ben sayın Valiyi töhmet altına almak istemiyorum ama Sayın Valinin kaynak dediği kişiyi Meclis'in araştırması gerektiğine inanıyorum" dedi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?