banner39

Helikopter kazasını kaset çözebilir

Kazanın sırrını İsmail Güneş'in kamera kayıtları çözebilir.

Arşiv 01.04.2009, 12:41 01.04.2009, 15:06
Helikopter kazasını kaset çözebilir

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilere mezar olan helikopterin sırrını kaza sonrası donarak ölen İHA muhabiri İsmail Güneş'in kamera kayıtlarının çözebileği bildirildi.

117 saat sonra cesedine ulaşılan Güneş'in özel eşyalarıyla birlikte adli emanete teslim edilen kamerası ve dijital fotoğraf makinasındaki kareler incelenmeyi bekliyor. 112 Acil Servis ile yapılan konuşmanın sona ermesinin ardından yaşananlar işte bu kaset ve fotoğraf makinasında gizli.

KAZANIN SIRRINI GÜNEŞ'İN KAMERASI ÇÖZECEK

Kazadan hemen sonra 112 Acil Servis görevlisiyle yaptığı dramatik telefon konuşmasıyla hafızalara kazınan Güneş'in, ilk kez bir mitinge helikopterle giden Yazıcıoğlu ile havada bir röportaj gerçekleştirdiği, kaza anının da kayıttayken yaşandığı iddia ediliyor. Güneş'in, habercilik refleksiyle kaza sonrası yaşananları da kamerasına kaydettiği belirtiliyor. Kamuoyu, savcının incelemesinin ardından kaza mahalinde bulunan kasetteki son görüntülerin ve fotoğrafların yayınlanmasını bekliyor. Böylece kazayla ilgili birçok karanlık nokta aydınlanmış olacak.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (1)
hayati kum 12 yıl önce
Kazanın hazırlanışında eşref bitlis, sonrasında bilgi kirliliğinde üzeyir garih, kazazadelerin telefon konuşmalarında 11 eylül olaylarından izler gözüküyor. Eğer varsa, çözülürse, diğerleri de çözülebilir.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?