banner39

Heniye: Hedef ambargoyu kaldırmak

Heniye, yeni hükümetin amacının ambargoyu kaldırmak olduğunu söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Heniye: Hedef ambargoyu kaldırmak

İmran Libad Gazze'den bildiriyor

 

Filistin Başbakanı İsmail Heniye, bugün Cuma namazı sonrası yaptığı basın toplantısında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmelerinin verimli geçtiğini söyledi.

 

Ulusal birlik hükümetinin esaslarının belirlendiğini bildiren Heniye, Filistinli gruplar arasında diyalogların gelecek hafta başlayacağını ve 2-3 hafta süreceğini, gelecek hükümetin Ulusal Uzlaşma Belgesi temeli üzerine kurulacağını açıkladı.

 

Kurulacak hükümetin amacının Filistin'e uygulanan ambargoyu kaldırmak olduğunu belirten İsmail Heniye, başbakanlık için basında ortaya atılan isimlerin doğru olmadığını ve bu konunun hâlâ görüşüldüğünü ifade etti.

 

Filistin halkının sıkıntılarını gidermek ve Filistin'e uygulanan ambargoyu kaldırmak için Başkan Mahmud Abbas ile ortak bir dil geliştirdiklerini kaydeden Heniye, bunun bir geri adım olmadığını, bilakis Filistin halkı için yapılmış bir fedakarlık olduğunu söyledi.

 

Ambargonun kaldırılması ve kendi başbakanlığı arasında bir seçenek yapması gerektiğinde ambargonun kaldırılması seçeneğini tercih edeceğini dile getiren İsmail Heniye, "Ne atan sevgisini, ne Kudüs sevgisini terkedeceğiz; ne de ulusal çıkarlardan taviz vereceğiz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?